Prawo, polityka

Jerzy Materna, sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wziął udział w konferencji NaviRail 2017 organizowanej 18-19 października w Szczecinie.

Podczas otwarcia konferencji minister Materna podziękował za zaproszenie na konferencję i przedstawił prezentację na temat rozwoju transportu wodnego śródlądowego.

- Chciałbym zaznaczyć, że Ministerstwo jest zainteresowane udziałem w międzygałęziowych platformach współpracy, mających na celu zrównoważony rozwój całego sektora transportu. Jednym z naszych głównych zadań jest obecnie odbudowa i rozwój transportu wodnego śródlądowego. Należy podkreślić, że przy normalnym rozwoju tej gałęzi transportu ma ona swoje ugruntowane miejsce w łańcuchu logistycznym. Jej najważniejszą funkcją powinno być przede wszystkim sprawne łączenie portów morskich z zapleczem, przy jednoczesnym uzupełnianiu się z innymi gałęziami transportu, takimi jak: transport kolejowy - powiedział w swoim wystąpieniu minister Jerzy Materna.

Konferencja NaviRail 2017, organizowana m.in. przez Kurier Kolejowy, w założeniu ma być platformą współpracy i wymiany poglądów pomiędzy środowiskami związanymi z transportem kolejowym, drogowym, żeglugą morską i śródlądową, portami morskimi i śródlądowymi, a także centrami logistycznymi. Jej celem jest wypracowanie wspólnego stanowiska dla całego sektora transportu.

W konferencji przewidziano panele dyskusyjne, w których wezmą udział przedstawiciele MGMiŻŚ, m. in: efektywność ekonomiczna współczesnym łańcuchów transportowych; inwestycje w infrastrukturę transportową stymulatorem gospodarki.

rel (MGMiŻŚ)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4956 4.5864
EUR 4.6217 4.7151
CHF 4.7769 4.8735
GBP 5.4572 5.5674

Newsletter