Porty, logistyka

Realizujemy ambitne plany, z których najważniejsze to program dróg krajowych i program kolejowy; te inwestycje trwają i pozwalają wykorzystywać w sumie ponad 200 mld zł z funduszy unijnych - powiedział na sobotniej konferencji PiS minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

"Realizujemy ambitne plany, pogramy, najważniejszymi z nich to program dróg krajowych, mamy także program kolejowy. Te inwestycje trwają i pozwalają wykorzystywać środki unijne, z których może skorzystać Polska w tak dużej wysokości. To w sumie ponad 200 mld zł, które przeznaczamy, będziemy przeznaczać na budowę wygodnych i bezpiecznych dróg ekspresowych i autostrad oraz modernizację tysięcy kilometrów szlaków kolejowych w Polsce" - powiedział Adamczyk.

Zaznaczał, że "Polska jest jedna". "Musimy o tym stale pamiętać, także w inwestycjach infrastrukturalnych; także w tych przedsięwzięciach inżynieryjnych. Inwestujemy zarówno w tunel w Świnoujściu, jak i w szlak Via Carpatia, Via Baltica, inwestujemy w wiele przedsięwzięć drogowych w całym kraju, w każdym z regionów" - zaznaczał.

"Tak samo zależy nam na skończeniu drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku, jak i doprowadzeniu autostrady A2 do Białej Podlaskiej; realizujemy zarówno obwodnicę Sanoka, drogę ekspresową, obwodnicę Chełma, jak i północną obwodnicę Krakowa. Nie ma tutaj różnic, każdy z Polaków zasługuje na bezpieczną komunikację drogową, a szczególnie tam, gdzie ta komunikacja dziś zagraża użytkownikom naszych dróg" - mówił Adamczyk.

Minister podkreślał, że polskie szlaki kolejowe są dziś "jednym wielkim placem budowy". "Nie tylko rozbudowujemy linie aglomeracyjne dużych miast, nie tylko łączymy je szlakami, na których można rozwijać coraz większe prędkości, ale inwestujemy też w dawno zapomniane linie kolejowe; przez ostatnie trzy lata przywróciliśmy do ruchu pasażerskiego ponad 200 km linii kolejowych, przez naszych poprzedników zapomnianych" - powiedział.

autor: Wiktoria Nicałek

+3 Autostrada do Kłajpedy
Panie Ministrze. Czy na pewno w interesie Polski jest budowa autostrady prowadzącej prosto do portu w Kłajpedzie, zamiast do portów polskich? I jeszcze wciskanie ludziom kitu, że to jest sukces?
26 styczeń 2019 : 23:08 Sceptyczny | Zgłoś
0 Oczywistość
Oczywiście omijają Obwód Kaliningradzki... żeby ktoś ich nie posądził o zdrowy rozsądek i kierowanie się rachunkiem ekonomicznym :) Wszędzie tylko polityka, panie...
28 styczeń 2019 : 16:41 Maruda | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5664 4.6586
EUR 4.6581 4.7523
CHF 4.7862 4.8828
GBP 5.5355 5.6473

Newsletter