Porty, logistyka

Polskie LNG SA zawarło w dniu 8 kwietnia br. z firmą Tractebel Engineering SA umowę na opracowanie wielowariantowego Studium Wykonalności w zakresie rozbudowy terminalu LNG w Świnoujściu o trzeci zbiornik i inwestycje towarzyszące.

Dynamicznie rozwijający się rynek LNG w Europie, w szczególności w rejonie Morza Bałtyckiego i Morza Północnego, otwiera przed operatorami terminali LNG nowe możliwości.

- Polskie LNG SA, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, analizuje możliwości rozbudowy infrastruktury w celu dostosowania jej do świadczenia nowych usług wykraczających poza obecny zakres regazyfikacji i przeładunku na cysterny samochodowe, co wpłynęłoby na zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego, a także przyczyniło się do optymalnego wykorzystania możliwości projektu i zwiększenia jego konkurencyjności – mówi Tomasz Pepliński, Prezes Zarządu Polskiego LNG SA.

Analizowana rozbudowa wiązałaby się ze zwiększeniem mocy regazyfikacji i zaoferowaniem wysoko wyspecjalizowanych usług przeładunku LNG na mniejsze jednostki pływające, przez co polski terminal LNG stałby się ważnym punktem przeładunkowym surowca dla mniejszych instalacji operujących w regionie, a także bunkrowania jednostek paliwem LNG. Mając na uwadze powyższe, w dniu 8 kwietnia br. Polskie LNG SA zawarło z firmą Tractebel Engineering SA umowę na opracowanie wielowariantowego Studium Wykonalności w zakresie rozbudowy terminalu LNG w Świnoujściu o trzeci zbiornik i inwestycje towarzyszące. Wielowariantowe Studium Wykonalności, stanowić będzie pogłębioną analizę w zakresie m.in. technicznym, finansowym, środowiskowym i formalno-prawnym. Dokument wskaże najbardziej optymalny wariant ewentualnej rozbudowy terminalu LNG w Świnoujściu.

rel (polskielng.pl)

-1 Polskie paranoje
Chcą rozudowywać coś co jeszcze nie działa i i nie wiadomo kiedy kiedy zacznie.
Mrożek, Bareja, Monthy Python i peło.
15 kwiecień 2015 : 08:15 jjkks | Zgłoś
0 Szczury juz wieja.......
Oj cos mi sie zdaje ze to oznaka ucieczki Szczurow - choc przyznam sie szczerze ze raczej obrazam te dosc inteligentne zwierzeta porownujac do nich to cos co u nas zwie sie politykami...... niezaleznie od opcji....... Ale tak to wyglada terminal nie dziala, kontraktow na jego wykozystanie brak - a pieniadze ze spolek Panstwowych plyna szerokim strumieniem......... Czyzby opuszczanie tonacego okretu......... Oj obym sie mylil ale mi to pachnie niemilymi niepodziankami za jakis rok....... oj bedzie sie walic ...... czyzby Zielona Wyspa zmienila sie w droga Grecje

.......
15 kwiecień 2015 : 15:55 Dziad | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2549 4.3409
EUR 4.634 4.7276
CHF 4.6547 4.7487
GBP 5.2397 5.3455

Newsletter