Inne

W Norwegii rozpoczynają się dziś międzynarodowe targi Nor-Shipping 2023. Należą do najważniejszych wydarzeń branży morskiej w Europie.

Targi Nor-Shipping odbywające się w Lillestrøm niedaleko Oslo przyciągają przedstawicieli międzynarodowego przemysłu morskiego: armatorów, stoczni i towarzystw klasyfikacyjnych, a także przedstawicieli biznesu zainteresowanych współpracą. Targi stwarzają niepowtarzalną okazję do zaprezentowania koncepcji i nowych technologii, a bogata oferta wystawiennicza wydarzenia pozwala nawiązywać kontakty z partnerami z całego świata.

Chciałabym skorzystać z okazji i powitać cały świat przemysłu morskiego w Norwegii. Nigdy wcześniej nie czułem takiego podekscytowania, ponownie mamy szansę doświadczyć najnowszych innowacji i osiągnięć, dzielić się wiedzą, uzyskać dostęp do nowych możliwości i, co nie mniej ważne, dobrze się bawić! – komentuje Sidsel Norvik, dyrektor Nor-Shipping.

Nor-Shipping to bogate merytorycznie konferencje tematyczne i seminaria poświęcone najnowszym trendom rynku. John F. Kerry, prawdopodobnie najbardziej znany międzynarodowy dyplomata na świecie, potwierdził udział w konferencji Ocean Leadership Conference. Udział w tegorocznych obradach wezmą także: dr Andrew Forrest z Fortescue Metals Group, Joseph E. Stiglitz - amerykański ekonomista, laureat Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla i Kitack Lim - sekretarz generalny IMO.

Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku udział w wydarzeniu weźmie ponad 900 wystawców (w tym także firmy z Polski: m.in. Remontowa Holding SA, Remontowa Shipbuilding SA, Stocznia Remontowa „Nauta” SA i MSR „Gryfia” SA) ze stoiskami rozlokowanymi w pięciu głównych halach wystawowych o powierzchni około 22 000 m2. Przewiduje się także do 50 tys. odwiedzających.

Oprócz imprez odbywających się wokół obiektów wystawowych zaplanowano szereg innych wydarzeń, jak m.in. wręczenie nagród Nor-Shipping Awards.

Targi Nor-Shipping potrwają do piątku, 9 czerwca.

AL, rel (Nor-Shipping)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.293 4.3798
EUR 4.5515 4.6435
CHF 4.708 4.8032
GBP 5.2434 5.3494

Newsletter