Inne

Panorama ujścia Świny z wysokości niemal 70 metrów, wyjątkowy zabytek techniki jakim jest Latarnia Morska i rejs statkiem po porcie! Prawie półtora tysiąca dzieci i młodzieży skorzysta z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Latarń Morskich i właściciela Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu, spółki Gaz-System SA. Program ma na celu edukację i promocję dziedzictwa morskiego.

Od 13 kwietnia br. do Latarni Morskiej i Fortu Gerharda można się dostać tylko od strony wody. Większość grup szkolnych, które przyjeżdżały odwiedzać największe Świnoujskiej zabytki m.in. w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” straciło możliwość realizacji wycieczek z powodu braku funduszy na statek. Dzięki porozumieniu i inicjatywie spółki Gaz-System SA i porozumieniu, jakie zawarto ze Stowarzyszeniem Miłośników Latarń Morskich udało się zdobyć fundusze na przejazd blisko 1500 dzieci i młodzieży!

Jesteśmy wdzięczni, że udało się znaleźć jakieś rozwiązanie, bo do Latarni Morskiej i Fortu Gerharda przyjeżdżamy od ponad 10 lat! – mówi Jadwiga Cichocka, nauczycielka ze szkoły podstawowej z Poznania – wycieczka statkiem jest dodatkową atrakcją, a port od strony wody wygląda niesamowicie! 

W ramach wydarzenia uczestnicy zwiedzają również Fort Gerharda. Zamierzenie ma charakter pilotażowy, a organizatorzy czynią starania, by inicjatywę rozszerzyć i zapewnić podobny transport z innymi partnerami dla pozostałych grup wycieczkowych.

Program „Poznaj Polskę” jest przedsięwzięciem powstałym z inicjatywy ministra edukacji i nauki, które ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

rel (Stowarzyszenie Miłośników Latarń Morskich)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3476 4.4354
EUR 4.5863 4.6789
CHF 4.742 4.8378
GBP 5.2999 5.4069

Newsletter