Inne

W weekend 1-2.10.2022 prom m/f Polonia wypłynie w rejs, który będzie prawdziwą gratką nie tylko dla miłośników Północy, ale wszystkich, którzy mają w sobie żyłkę podróżniczą.

Festiwal Podróżników National Geographic – Skandynawskie Podróże, to dwa dni wypełnione spotkaniami, wykładami i pasjonującymi opowieściami globtroterów, fotografów, dziennikarzy oraz odkrywców. Co łączy tych ludzi? Pasja podróżowania oraz fascynacja Skandynawią.

Kto wystąpi?

O swoich przygodach opowie Mateusz Waligóra, który w czerwcu 2022 roku z powodzeniem przeszedł przez grenlandzki lądolód. Podróżnik specjalizuje się w wymagających wyprawach do najbardziej niedostępnych miejsc naszej planety. Szczególnym sentymentem darzy pustynie.

Jedną z prelegentek będzie też Kamila Kielar. Doświadczona podróżniczka, która przeszła górami z Meksyku do Kanady, pokonując niemal 5000 km. Samotnie przejechała rowerem Alaskę, pływała też kajakiem po Pacyfiku w poszukiwaniu niedźwiedzi-duchów, najrzadszego gatunku tych zwierząt. Tym razem opowie o swojej podróży do Laponii.

Pisarka, podróżniczka i fotografka, Aldona Hartwińska, to fascynatka dwóch, odmiennych kultur: skandynawskiej i latynoamerykańskiej. Prowadzi blog PoFikasz, w którym opisuje wszystko, co szwedzkie. W swojej prelekcji podzieli się wrażeniami z podróży szlakiem Szwedzkiego Układu Słonecznego, którą udokumentowała w filmie „Podróż w kosmos – przewodnik po Szwecji”.

Tomasz Duda i Michał Cessanis opowiedzą wspólnie o, pełnej różnorodności, południowej Szwecji. Geograf i wykładowca akademicki, Tomasz Duda, od 15 lat promuje turystykę kulturowo-przyrodniczą. Jest pomysłodawcą tzw. „geospacerów”, które przybliżają historię geologiczną półwyspu skandynawskiego. Michał Cessanis, jest wicenaczelnym magazynu „National Geographic Traveler” i autorem książek: Opowieści z pięciu stron świata i Made in China. Podróże oraz pisanie to jego dwie największe pasje.

Dodatkowe atrakcje

Oprócz fascynujących opowieści podróżniczych w planach jest, między innymi, wycieczka po Ystad z jednym z prelegentów – Tomaszem Dudą.

Szczegółowy program wydarzenia

Zapraszamy na pokład!

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5664 4.6586
EUR 4.6581 4.7523
CHF 4.7862 4.8828
GBP 5.5355 5.6473

Newsletter