Inne

PKN Orlen planuje przejąć Lotos na przełomie lipca i sierpnia - poinformował w poniedziałek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Jak dodał, 6-miesięczny termin realizacji środków zaradczych dany przez KE, nie wstrzymuje samego przejęcia.

W poniedziałek Komisja Europejska zatwierdziła przejęcie Lotosu przez PKN Orlen, zatwierdzając umowy towarzyszące środkom zaradczym, i dając 6 miesięcy na ich wejście w życie.

Jak podkreślił na konferencji prasowej prezes Obajtek, zgoda Komisji to jeden z ostatnich elementów fuzji, a jej decyzją koncern ma 6 miesięcy na realizację warunków zaradczych, ale to nie blokuje samego przejęcia.

Planujemy przejąć Lotos na przełomie lipca i sierpnia - oświadczył. - Fuzja pozwoli koncernowi zdecydowanie szybciej się rozwijać, osiągnąć synergie, generujące miliardy oszczędności - dodał Obajtek.

Jak stwierdził, Orlen jest firmą globalną, transformacja czeka nas w innych państwach. Do tego potrzebne są środki, pieniądze i odpowiedni partnerzy, np. największy producent ropy na świecie Saudi Aramco - zaznaczył.

wkr/ amac/

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.587 4.6796
EUR 4.6746 4.769
CHF 4.7834 4.88
GBP 5.5524 5.6646

Newsletter