Inne

W dniu dzisiejszym przypada pierwszy Międzynarodowy Dzień Kobiet w branży morskiej, zatwierdzony przez Międzynarodową Organizację Morską (IMO) w listopadzie 2021 r.

To kontynuacja inicjatywy dotyczącej wzmocnienia pozycji kobiet w sektorze morskim oraz rezolucji Zgromadzenia przyjętej w 2019 roku. Cieszę się, że państwa członkowskie przyłączyły się do apelu o stworzenie środowiska bez barier, tak, aby wszystkie kobiety mogły w pełni i bez przeszkód uczestniczyć w działaniach społeczności morskiej, w tym w żegludze morskiej i przemyśle stoczniowym – powiedział Kitack Lim, sekretarz generalny IMO.

Celem idei jest promocja trwałego zatrudnienia kobiet w sektorze morskim, podniesienie ich rangi oraz wzmocnienie zaangażowania IMO w realizację piątego celu zrównoważonego rozwoju ONZ (równość płci).

Jak czytamy na stronie IMO, kobiety stanowią integralną część siły roboczej w sektorze morskim, przyczyniając się do sukcesu linii żeglugowych, portów, usług lądowych i innych. W przyjętej rezolucji zachęca się państwa członkowskie IMO, przemysł morski i wszystkie inne podmioty związane z gospodarką morską do promowania i obchodzenia Międzynarodowego Dnia Kobiet w branży morskiej.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.463 4.5532
EUR 4.6486 4.7426
CHF 4.6703 4.7647
GBP 5.4253 5.5349

Newsletter