Inne

22 kwietnia br. odbędą się wirtualne spotkania z dostawcami i podwykonawcami zainteresowanymi współpracą przy budowie Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica. Uczestnicy będą mogli zapoznać się m.in. z harmonogramem prac oraz zakresem i planem przetargów zaplanowanych w najbliższym czasie.

Transformacja polskiej energetyki, szczególnie w zakresie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, jest ogromną szansą dla polskich firm. Dlatego zależy nam, aby przy realizacji największego i najbardziej perspektywicznego projektu offshore na Morzu Bałtyckim, jakim jest Morska Farma Wiatrowa Baltica, zaangażowało się jak najwięcej polskich przedsiębiorców. W naszym ubiegłorocznym wydarzeniu dla dostawców i podwykonawców wzięło udział prawie 500 firm, spośród których blisko 400 stanowiły firmy krajowe. Świadczy to o ogromnym potencjale tego projektu. Liczymy na podobny sukces frekwencyjny tym razem - powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Będzie to pierwsze z cyklu kilku takich spotkań organizowanych przez PGE i Ørsted pod nazwą „Napędzane wiatrem warsztaty Baltica 2+3 - dialog z dostawcami”.

Widzimy ogromne zainteresowanie dołączeniem do łańcucha dostaw Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica zarówno ze strony globalnych graczy, jak i polskich dostawców i poddostawców. Podczas naszych rozmów z rynkiem chcemy przedstawić mapę drogową wraz z rekomendacjami i wytycznymi, pokazując naszym obecnym i przyszłym partnerom, jak mogą stać się częścią sukcesu Baltica 2+3. Wierzymy, że dla wielu mniejszych graczy, którzy nie są jeszcze częścią globalnego łańcucha dostaw, współpraca przy projekcie Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica może stać się katalizatorem wzrostu. Bazując na tym doświadczeniu i działając według międzynarodowych standardów na rynku morskiej energetyki wiatrowej będą mogli potem konkurować w przetargach na całym świecie i je wygrywać – dodał Søren Westergaard Jensen, p.o. dyrektora zarządzającego obszarem offshore w Ørsted Polska i dyrektor projektu Baltica 2+3 z ramienia Ørsted.

W ramach planowanych warsztatów przedstawiciele inwestorów zaprezentują m.in. harmonogram inwestycji oraz prowadzonych i planowanych postępowań zakupowych dotyczących głównych komponentów na potrzeby realizacji projektu Morska Farma Wiatrowa Baltica wraz z zespołami urządzeń służących do wyprowadzenia mocy. Omówią formalne aspekty udzielania zamówień publicznych w ramach postępowań prowadzonych przez JV Partnerów, a także harmonogramy postępowań i narzędzia wykorzystywane w procesie kontraktacji.

Spotkanie będzie realizowane on-line w formie transmisji wideo. Organizatorzy zachęcają do wcześniejszej rejestracji oraz zadawania pytań za pomocą formularza on-line, który jest dostępny na dedykowanej zakładce na stronie https://baltica.energy

Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 kwietnia 2022 roku. Link do transmisji on-line z warsztatów zostanie zamieszczony na stronie 24 godziny przed wydarzeniem.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5664 4.6586
EUR 4.6581 4.7523
CHF 4.7862 4.8828
GBP 5.5355 5.6473

Newsletter