Inne

W Gdyni zaprezentowano magazyny i pracownie konserwatorskie Muzeum Marynarki Wojennej i Muzeum Miasta Gdyni, które zbudowano w pod powierzchnią ekspozycji broni i uzbrojenia morskiego. Nowo otwarte pomieszczenia mają 750 mkw.

W piątek w Gdyni odbyła się wspólna konferencja prasowa władz Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Muzeum Miasta Gdyni, gdzie pokazano nowo otwarte magazyny i pracownie konserwatorskie znajdujące się pod powierzchnią Ekspozycji Plenerowej Broni i Uzbrojenia Morskiego.

Dyrektor MW Tomasz Miegoń powiedział, że przez kilka lat wykopano wielką dziurę i zbudowano w nich pomieszczenia o powierzchni 750 mkw.

Zanim zaczęliśmy to robić, zaproponowaliśmy władzom miasta (...) Gdyni współpracę polegającą na tym, że odstąpimy część magazynów na określony czas bezpłatnie - tłumaczył Miegoń, który podkreślił, że powstanie nowych powierzchni magazynowych jest dowodem na świetną współpracę dwóch placówek muzealnych i dodał, że Muzeum Marynarki Wojennej podlega pod MON.

Dyrektor Muzeum Miasta Gdyni Karin Moder powiedziała, że powstanie magazynów to przykład, gdy sąsiedzi ze sobą współpracują, a nie rywalizują (oba muzea są położone obok siebie pobliżu plaży Gdynia Śródmieście).

W piątek zaprezentowano m.in. magazyn studyjny, gdzie zwiedzający będą mogli zobaczyć konserwację eksponatów. Nowe magazyny posiadają też lakiernię i piaskownię.

"Są tam pracownie konserwatorskie, które są w tej chwili wyposażane" - powiedział Miegoń i dodał, że jeszcze kilka lat temu pracownia konserwatorska mieściła się w zardzewiałym kontenerze. W nowych pracowniach będzie pracowało trzech pracowników. 

Autor: Krzysztof Wójcik

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5646 4.6568
EUR 4.6449 4.7387
CHF 4.8086 4.9058
GBP 5.5197 5.6313

Newsletter