Inne

Jeden z największych koncernów naftowych i energetycznych, zarazem bardzo znaczący czarterujący zbiornikowców i gazowców LNG oraz dostawca paliw okrętowych, a także właściciel i operator znaczących aktywów wydobywczych na morzu (offshore) - Shell zamierza przenieść się z Holandii do Wielkiej Brytanii.

Koncern naftowo-gazowy Shell zamierza przenieść swoją siedzibę z holenderskiej Hagi do Londynu - poinformowała spółka w poniedziałek. Rząd Holandii jest niezadowolony z propozycji, nad którą akcjonariusze firmy zagłosują 10 grudnia.

"Jestem niemile zaskoczony tą propozycją" - powiedział w poniedziałek dziennikarzom holenderski minister gospodarki Stef Blok. Dodał, że rozmawia z kierownictwem Shella na temat konsekwencji tej decyzji dla miejsc pracy i "zrównoważonego rozwoju".

Shell przekonuje, że zmiana ma usprawnić działanie koncernu, a do Londynu przeprowadzi się jedynie ścisłe kierownictwo, m.in. dyrektor generalny Ben van Beurden i dyr. ds. finansowych Jessica Uhl.

"Mam świadomość, że to nie brzmi dobrze w Holandii, ale chciałbym podkreślić, że uproszczenie struktury jest konieczne dla realizacji naszej strategii" - mówi Ben van Beurden, cytowany przez dziennik "Algemeen Dagblad".

"To ogromna strata dla Holandii" - uważa stowarzyszenie przedsiębiorców VNO NCW. Według niego przeniesienie siedziby Shella pogorszy holenderski klimat biznesowy.

z Amsterdamu Andrzej Pawluszek 

0 Brerxit miał pogrążyć Wielką Brytanię
Brerxit miał pogrążyć Wielką Brytanię, a wszystko miało przenieść się z Londynu do Frankfurtu nad Menem. I teraz Tuskowi jest łyso.
16 listopad 2021 : 07:06 Gracjan | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2549 4.3409
EUR 4.634 4.7276
CHF 4.6547 4.7487
GBP 5.2397 5.3455

Newsletter