Inne

Jak wynika z informacji publikowanych przez Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg - uruchomiony przez niego tramwaj wodny pływający w rejsy po porcie, a także rzece Parsęcie, okazał się strzałem w dziesiątkę.

Nowa atrakcja miejska, jaką uruchomił Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg, spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Jednymi z pierwszych gości, którzy wypróbowali nową atrakcję turystyczną w porcie Kołobrzeg, byli - na przełomie pierwszego i drugiego tygodnia lipca - prezydent Miasta Kołobrzeg oraz zaproszeni dziennikarze.

Rejsy, planowane na całe wakacje, odbywają się pięć razy dziennie, a zaczynają przy Reducie Morast. Istnieje również możliwość skorzystania z przystanków na rzece Parsęcie oraz w Porcie Rybackim (trasa: Port Jachtowy / Reduta Morast - Rzeka Parsęta - Port Jachtowy / Reduta Morast - Port Rybacki - Port Jachtowy / Reduta Morast).

Rejsy realizowane są na jednostce Berta Bleue o długości 8,7 m i zanurzeniu 0,2 m z 12 miejscami pasażerskimi. Jest ona dostosowana do żeglugi po rzekach.
Wcześniej woziła harcerzy po Renie.
Z racji małego zanurzenia ma możliwość dopłynięcia aż do wysokości Muzeum Oręża Polskiego.

PBS, rel (ZMP Kołobrzeg)

Fot.: ZMP Kołobrzeg  

Tramwaj wodny w Kołobrzegu
Tramwaj wodny w Kołobrzegu

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3937 4.4825
EUR 4.6494 4.7434
CHF 4.5871 4.6797
GBP 5.3969 5.5059

Newsletter