Inne

Armator statku Czarna Perła publikuje oświadczenie w związku z kolizją, jaka miała miejsce w Gdańsku na Motławie. - Wobec pracowników, którzy naruszyli przepisy wynikające z Kodeksu Morskiego oraz polityki naszej firmy zostały wyciągnięte natychmiastowe i dyscyplinarne konsekwencje. (...) Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, by odbudować nasze dobre imię oraz zaufanie – czytamy we wpisie opublikowanym na Facebooku armatora.

W środę, 14 lipca w Gdańsku, na Motławie, doszło do kolizji statku turystycznego Czarna Perła z większą jednostką - pogłębiarką morską DC Orisant.

W wyniku zdarzenia siedem osób - pasażerów statku turystycznego zostało poszkodowanych. Pięć osób trafiło do szpitala.

Badanie wykonane przez policjantów po zacumowaniu Czarnej Perły wkrótce po wypadku wykazało, że dwóch członków załogi statku pasażerskiego było pod wpływem alkoholu. Sternik - 0,46 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i mechanik - 0,38 promila. Obaj zostali zatrzymani przez policję i, jak informuje armator w opublikowanym oświadczeniu, wobec nich wyciągnięto natychmiastowe i dyscyplinarne konsekwencje. Pełną treść publikujemy poniżej.

W związku z kolizją oraz przykrym incydentem, który miał miejsce na pokładzie statku Czarna Perła w dniu 14/07/2021r., armatorzy statku oświadczają, iż wobec pracowników, którzy naruszyli przepisy wynikające z Kodeksu Morskiego oraz polityki naszej firmy zostały wyciągnięte natychmiastowe i dyscyplinarne konsekwencje. Firma DARKRIS TRAVEL S.C. stanowczo potępia wszelkie naruszenia i oświadcza, że na pokładzie statku załogę obowiązuje całkowity zakaz spożywania wszelkich środków odurzających, w tym alkoholu. W naszych szeregach zatrudniamy tylko i wyłącznie wykwalifikowany personel z wymaganymi uprawnieniami, a każdy członek załogi zobowiązany jest do podpisania deklaracji i przestrzegania jej treści, która mówi o całkowitym zakazie wykonywania pracy po spożyciu alkoholu. W zaistniałej sytuacji zawiódł czynnik ludzki, a wyrywkowe badania trzeźwości załogi nie zadziałały.

Jednocześnie podkreślamy, że pozostała część załogi oraz obsługa wypełniają swoje obowiązki na najwyższym poziomie i pracują z pełnym zaangażowaniem, by zapewnić Państwu udany i bezpieczny pobyt na pokładzie naszej jednostki. Bezpieczeństwo naszych gości zawsze było, jest i będzie naszym najwyższym priorytetem. Dopełnimy wszelkich starań, by w przyszłości uniknąć jakichkolwiek potknięć w tej kwestii i zapewniamy, że już dziś rozpoczęliśmy wdrażanie dodatkowych procedur mających na celu poprawę bezpieczeństwa.

Osoby, które bezpośrednio lub pośrednio dotknęła ta przykra sytuacja z całego serca przepraszamy. Z wielką ulgą przyjęliśmy wiadomość, że wszyscy poszkodowani jeszcze tego samego dnia zostali wypisani ze szpitala, a ich zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, by odbudować nasze dobre imię oraz zaufanie.

Osobom zaangażowanym w pomoc, tj. ratownikom medycznym, funkcjonariuszom Straży Pożarnej, Policji, przedstawicielom Kapitanatu Portu, ale także przypadkowym przechodniom i uczestnikom tego nieszczęśliwego rejsu składamy podziękowania za wszelką okazaną pomoc i wsparcie oraz profesjonalne i sprawne udzielenie pomocy poszkodowanym.

Na koniec dziękujemy również wszystkim przyjaciołom Czarnej Perły za każde dobre słowo wsparcia, które jest silniejsze od miliona gorzkich słów. Bez Was nie byłoby nas. Pełni nadziei na lepsze jutro zabieramy się do pracy, by móc jak najszybciej wrócić na wody Motławy i kontynuować naszą działalność. Wierzymy, że wspólnie damy radę się pozbierać i już wkrótce będziemy mogli ponownie gościć Was na naszym pokładzie. Nie zwijamy żagli, bo wierzymy, że po każdej burzy zawsze wychodzi słońce.

Armatorzy m/v Czarna Perła

AL, rel

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9559 4.0359
EUR 4.2796 4.366
CHF 4.4937 4.5845
GBP 4.9968 5.0978

Newsletter