Inne

Po dwutygodniowej kwarantannie Dar Młodzieży wyruszy 22 marca o godz. 10.00 w rejs szkoleniowy ze studentami Hogere Zeevarschool z Antwerpii na pokładzie.

6 marca Dar Młodzieży i Horyzont II miały wypłynąć w pierwsze w tym sezonie rejsy szkoleniowe. Covid zmienił nieco plany Działu Armatorskiego UMG, ponieważ pozytywny wynik testu otrzymało czterech członków załogi Daru Młodzieży. Horyzont II wyszedł w morze zgodnie z planem, a Dar Młodzieży stał w porcie w ramach nałożonej kwarantanny.

Jako pierwsza miała płynąć z Gdyni do Antwerpii grupa 64 studentów III roku Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Ich praktyka radarowa zostanie przesunięta na maj. Z Gdyni rozpocznie swoją praktykę 120 studentów Hogere Zeevarschool z Antwerpii, z którą Uniwersytet Morski współpracuje od 2008 roku. Przejdą oni szkolenie marynarskie. Będą ćwiczyć na trasie: Antwerpia – Vigo – Antwerpia.

Praktyki zakończą oni 16 kwietnia. Wtedy zmienią ich uczniowie ze szkół morskich ze Szczecina, Świnoujścia, Kędzierzyna-Koźla i Gdańska. Z nimi na pokładzie żaglowiec ma wrócić do Gdyni w końcu kwietnia. Przez dwa tygodnie będzie jeszcze pływał po Zatoce Gdańskiej, a 15 maja Dar Młodzieży wróci na swoje stałe miejsce przy nabrzeżu Pomorskim, ale tylko na chwilę. Zabierze kolejną grupę uczniów, którzy przez 30 dni będą się szkolić na wodach Zatoki Gdańskiej. 14 czerwca żaglowiec wypłynie z Gdyni i powróci dopiero 10 października.

W drugiej części sezonu na Darze Młodzieży praktyki odbędą kolejne grupy studentów Wydziałów Nawigacyjnego i Mechanicznego Uniwersytetu Morskiego oraz grupa uczniów z Kędzierzyna-Koźla. W planach są zawinięcia do Kłajpedy, Turku, Tallina, Mariehamnu, Szczecina, Rostocku, Bremerhaven, La Coruny i Lizbony. Horyzont II wyruszył do Antwerpii zgodnie z planem. 19 marca miejsce gdyńskich studentów zajęło 36 żaków z Hogere Zeevarschool z Antwerpii, którzy będą ćwiczyli na trasie: Antwerpia – Vigo – Antwerpia.

Dział Armatorski pracuje nad nowymi możliwościami zatrudnienia Horyzontu II, tak aby sezon praktyk przedłużyć do 1 listopada.

16 kwietnia zmienią ich uczniowie ze szkoły morskiej z Gdańska, którzy odbędą na nim prawie dwutygodniowe praktyki. W tym czasie statek wróci do Gdyni. Dotrze tu do 27 kwietnia. W czerwcu i sierpniu „Horyzont II” wyruszy z polarnikami i studentami Wydziału Elektrycznego Uniwersytetu Morskiego w tradycyjną arktyczną podróż na Polską Stację Polarną Hornsund na Spitsbergenie. Praktyki morskie na jego pokładzie zakończą się 16 września.

Praktyki na obu statkach odbędą się w ścisłym reżimie sanitarnym. Pomieszczenia na Darze Młodzieży są ozonowane.

rel (Uniwersytet Morski w Gdyni)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5462 4.638
EUR 4.6551 4.7491
CHF 4.7767 4.8731
GBP 5.5067 5.6179

Newsletter