Inne

Tysiące mieszkańców stolicy Mauritiusu demonstrowały w sobotę, w Port Luis żądając śledztwa w sprawie osiadłego na mieliźnie japońskiego masowca, z którego wyciekły setki ton ropy, a także masowej śmierci 40 delfinów znalezionych na brzegu.

Protestujący domagają się wyjaśnienia, czy śmierć delfinów ma związek z wyciekiem ropy i decyzją władz o zatopienia dzioba statku.

Nie wierzymy rządowi i miałkim informacjom, które nam podają na temat zarządzania o zatopieniu części statku i reakcji na wyciek ropy - powiedziała Fabiola Monty, 33-letna naukowiec ds. środowiska.

Rząd zapowiedział, że przeprowadzi sekcje zwłok wszystkich martwych delfinów i powołał komisję do zbadania wycieku ropy. Prowadzone są dwa dochodzenia: jedno policyjne w sprawie obowiązków załogi, a drugie przez przedstawiciela Ministerstwa Żeglugi w sprawie tego, co stało się ze statkiem.

Jak wynika ze wstępnych wyników sekcji martwych delfinów, do tej pory lekarze weterynarii przebadali tylko dwie sztuki ssaków, które nosiły ślady urazów, ale w ich ciałach nie ma śladów oleju.

Według Jasvina Sok Appadu z Ministerstwa Rybołówstwa, wyniki sekcji zwłok delfinów, które morze wyrzuciło na brzeg, odbędą się w środę i czwartek.

Lokalne ugrupowanie ekologiczne Eco-Sud, które wzięło udział w sobotnim proteście, stwierdziło w piątek w oświadczeniu, że przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego powinni być obecni podczas autopsji delfinów; domaga się ono także udziału w wyjaśnianiu śmierci ssaków niezależnych specjalistów.

Do katastrofy japońskiego tankowca MV Wakashio doszło 25 lipca w pobliżu laguny, znanej z pięknych koralowców i niezliczonych gatunków ryb. Jest ona obszarem chronionym, utworzonym kilka lat temu w celu zachowania natury Mauritiusu w niezmienionym stanie.

+4 wyrażam podziw
Jestem pełen nieukrywanego podziwu dla wielkiego serca demonstrantów.Pośród szalejącej koronapandemii stać ich na pochylenie się nad tragicznym losem 40 delfinów.Ludzie wielkiego serca.Szczerze podziwiam.
31 sierpień 2020 : 05:51 Walenty | Zgłoś
0 przyczyna
To wszystko dlatego, że delfiny pływały bez maseczek.
31 sierpień 2020 : 13:25 uyt | Zgłoś
+1 Pytanie ...
Czy w ogóle znana jest przyczyna tego wypadku ?
31 sierpień 2020 : 08:18 ab | Zgłoś
+1 Pytanie ...
Czy znana jest przyczyna tego wypadku ?
31 sierpień 2020 : 08:19 ab | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter