Inne

14 kąpielisk morskich w gminie Mielno strzec będzie ponad 70 ratowników na 17 stanowiskach od 1 lipca. We wtorek w południe organizujemy na plaży głównej bieg kwalifikacyjny – poinformował w sobotę PAP szef mieleńskich ratowników Leszek Pytel.

"Bieg kwalifikacyjny to już tradycja. Każdy ubiegający się o pracę musi przebiec na czas 800 metrów plażą i opłynąć falochron" – powiedział Pytel. Dodał, że w poprzednich sezonach bywało, że bieg był tylko formalnością, bo brakowało chętnych do pracy, ale obecnie ze skompletowaniem załogi nie będzie problemu.

Wróciło do nas trochę starej kadry. To głównie przez koronawirusa, bo niektórym pokrzyżował zawodowe plany. Sporo też jest młodego narybku – uczniów koszalińskiej szkoły sportowej, w której są klasy pływackie – zaznaczył Pytel.

Ratownicy, zależnie od uprawnień, stażu i kąpieliska, na które zostaną skierowani, zarobią miesięcznie w gminie Mielno od 3800 zł do 5300 zł (brutto). Mają oni zapewniony nocleg bez wyżywienia. Po miesiącu pracy zapewnioną odzież i drobne akcesoria otrzymają na własność.

Wszystkie 14 kąpielisk morskich (pięć w Mielnie, po trzy w Łazach i Sarbinowie, po jednym w Mielenku, Chłopach i w Gąskach) wyznaczonych na sezon letni 2020 przez mieleński samorząd będzie strzeżonych od 1 lipca do 28 sierpnia.

17 stanowisk obsadzimy łącznie ponad 70 ratownikami. To przy plaży głównej w Mielnie już zostało uruchomione i ratownicy pozostaną w nim do 13 września, a nawet dłużej, jeśli utrzyma się letnia pogoda – powiedział Pytel.

Kąpieliska, zgodnie z regulaminem ustalonym przez ich prowadzącego – Mieleński Ośrodek Sportu i Rekreacji, są strzeżone w godz. 9.30-17.30. Czerwonymi bojami oznaczone są strefy o głębokości wody nieprzekraczającej 1,20 m, przeznaczone dla osób nieumiejących pływać. Bojami żółtymi oznakowana jest strefa o głębokości do 4 m, w której mogą znajdować się osoby potrafiące pływać. Czerwona flaga oznacza zakaz kąpieli, biała na nią zezwala. Na plaży obowiązuje zakaz sprzedaży, podawania, wnoszenia i spożywania alkoholu. Dzieci do lat 7 na terenie kąpieliska mogą być wyłącznie pod opieką osób pełnoletnich. Na plaży, wydmach i klifach obowiązuje zakaz niszczenia roślinności, śmiecenia, rozpalania ognisk i wprowadzania zwierząt domowych.

Gmina Mielno położona jest bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim, zajmuje 25 km brzegu morskiego.

Autorka: Inga Domurat

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter