Inne

W Sopocie sukcesywnie otwierane będą wejścia na plażę i molo. Wejść będzie można również m.in. do parku Północnego, parku Południowego, na błonia i promenadę nadmorską.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, od poniedziałku, 20 kwietnia br. zniesione zostają zakazy korzystania z parków, zieleńców, promenad, bulwarów, a także plaż.

Podobnie jak w Gdańsku i Gdyni, od jutra, od godzin porannych, w Sopocie sukcesywnie otwierane będą wejścia na plażę i molo. W przypadku większej liczby odwiedzających molo, trzeba się będzie liczyć z możliwymi ograniczeniami dotyczącymi wstępu - powiedział PAP w niedzielę wieczorem Marek Niziołek z Urzędu Miasta w Sopocie.

Wejść będzie można również m.in. do parku Północnego, parku Południowego, na błonia i promenadę nadmorską. Możliwe będzie także korzystanie z terenów leśnych, jednak bez możliwości użytkowania małej infrastruktury leśnej, jak np. wiaty, miejsca do biwakowania, urządzenia do zabaw dla dzieci. Otwarte zostaną tereny zielone wokół stawu Reja, stawu Kochanowskiego, Okrzei. Dostępne pozostają ścieżki rowerowe.

Otwarte są również sopockie cmentarze. Na cmentarzach, podczas jednego pogrzebu może przebywać nie więcej niż 50 uczestników, oprócz osób sprawujących kult religijny, osób dokonujących pochowania lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy.

Od poniedziałku, 20 kwietnia, złagodzone zostały również niektóre rygory dotyczące przemieszczania się. Osoby małoletnie powyżej 13 roku życia mogą przemieszczać się samodzielnie, bez towarzystwa osób dorosłych.

Nadal obowiązuje zakaz – podobnie jak w całej Polsce – korzystania z placów zabaw i ogródków jordanowskich. Te miejsca pozostaną zamknięte i wygrodzone taśmą.

Do odwołania obowiązuje nakaz zakrywania w miejscach publicznych ust i nosa przy pomocy chustek, szalików, masek lub maseczek. Należy również zachować minimalnie 2-metrowy odstęp od innych osób. Nakaz zakrywania ust i nosa nie obowiązuje na terenie lasu.

Sopocka Straż Miejska będzie zwracała szczególną uwagę na młodzież gromadzącą się w przestrzeni publicznej. Strażnicy skontrolują przestrzeganie nakazu utrzymywania min. 2-metrowego odstępu między osobami, a także obowiązkowego zakrywania ust i nosa. W sytuacjach łamania ustalonych zasad, w pierwszej kolejności strażnicy będą informować i pouczać - dodał Niziołek.

Autor: Krzysztof Wójcik

0 Czy na pewno tereny rekreacyjne?
W rozporządzeniu stoi napisane jak byk, że cały PKD 93 jest zakazany, a tam jest właśnie rekreacja (nawet w tytule!). Przykładowo, pod koniec tej klasy PKD jest działalność marin i plaż. A może by pan redaktor podrążył trochę temat, bo cała ta sprawa brzmi bardzo mało logicznie?
20 kwiecień 2020 : 10:08 jaa | Zgłoś
0 Dokładnie
Dokładnie tak jak pisze przedmówca. Działalność marin i innej rekreacji jest na zakazie. Można dokonywać tylko tej rekreacji, gdzie nie potrzebujesz korzystać z pomocy innych (np. wypożyczalni), a do mariny przypływasz (to ci wolno) swoją łódką, tylko żadnych świadczeń nie ma (ani prądu, ani toalety, prysznica, nic, bo oni są nieczynni).
21 kwiecień 2020 : 07:43 kot | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter