Inne

PKN Orlen otrzymał informację od Komisji Europejskiej o zatrzymaniu standardowej dla drugiej fazy negocjacji procedury „stop the clock” - poinformowała w poniedziałek spółka. Oznacza to wznowienie formalnej procedury negocjacyjnej dotyczącej przejęcia kapitałowego Grupy Lotos przez PKN Orlen.

Przedłożyliśmy wszystkie dokumenty, których oczekiwała Komisja Europejska. Liczymy, że zgodnie z naszymi oczekiwaniami, finalna decyzja w sprawie przejęcia kapitałowego Lotosu przez Orlen zostanie wydana do końca pierwszego półrocza - powiedział cytowany w komunikacie prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

W komunikacie przekazano, że decyzja Komisji Europejskiej o zastosowaniu procedury "stop the clock" wynikała wyłącznie z konieczności zebrania dodatkowych informacji.

To standardowa praktyka, która była stosowana m.in. w postępowaniach EON/Innogy, czy Vodafone/Certain Liberty Global Assets. W przypadku obu procesów wydano pozytywną, warunkową decyzję - napisano.

autor: Aneta Oksiuta

+1 Likwidacja konkurencji
Komisja Europejska ma orzec czy jeśli jedna firma przejmie drugą to zmniejszy konkurencję na rynku paliw w Polsce czy też nie. Biorąc pod uwagę że są tylko dwie firmy działające na rynku paliw odpowiedź wydaje się być oczywista. Obajtek za to cieszy się że złożył wszystkie dokumenty. Czy w tym pisie są naprawdę sami kretyni?
03 marzec 2020 : 19:43 TomaszPV | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4956 4.5864
EUR 4.6217 4.7151
CHF 4.7769 4.8735
GBP 5.4572 5.5674

Newsletter