Inne

Już na początku czerwca odbędą się Międzynarodowe Targi Posidonia 2020. To największe, odbywające się regularnie co dwa lata, od 1969 roku, tego typu wydarzenie skupiające grecki przemysł stoczniowy oraz międzynarodowych ekspertów z tej dziedziny.

W tym roku, jak informują organizatorzy, targi mają szansę stać się rekordowymi pod względem liczby wystawców i powierzchni wystawienniczej. W dniach od 1 do 5 czerwca ponad 2 000 wystawców z ponad 90 krajów i dziesiątki tysięcy odwiedzających targi z całego świata będzie przemierzać 50 000 m2 Athens Metropolitan Expo.

Tegoroczne targi Posidonia odbywają się w czasie, który oznacza duże zmiany w światowym przemyśle żeglugowym. Wdrożenie globalnego pułapu zawartości siarki w paliwach żeglugowych, wraz ze wszystkimi wyzwaniami, jakie się z tym wiążą, oraz trwające na forum Międzynarodowej Organizacji Morskiej ONZ (IMO) dyskusje na temat przyjęcia krótko- i średnioterminowych środków mających na celu redukcję emisji CO2 ze statków to dwie najważniejsze kwestie, które Greek Union of Shipowners aktywnie śledzi - powiedział Theodoros Veniamis, armator i przewodniczący Greek Union of Shipowners.

To właśnie wprowadzone przez Międzynarodową Organizację Morską (IMO) nowe wymagania dotyczące redukcji emisji gazów cieplarnianych w żegludze, a także wyzwania stojące przed gospodarką morską, wynikające z uchwalonych przepisów, mają być tematem przewodnim targów.

Temu międzynarodowemu wydarzeniu niezmiennie towarzyszy szereg wydarzeń, tj. jak takich jak konferencje, seminaria, warsztaty, regaty czy impreza biegowa. Organizatorem jest Ministerstwo Spraw Morskich i Polityki Wyspiarskiej, Unia Greckich Armatorów oraz Grecka Izba Żeglugowa.

Na Międzynarodowych Targach Posidonia 2020 dystrybuowany będzie magazyn promujący polską gospodarkę i technikę morską "Poland at Sea" wydawcy PortalMorski.pl - partnera medialnego wydarzenia.

rel (Posidonia) 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2888 4.3754
EUR 4.6599 4.7541
CHF 4.6485 4.7425
GBP 5.3111 5.4183

Newsletter