Inne

W środę, 5 lutego, w audycji "Gość Dnia Radia Gdańsk" prowadzonej przez Andrzeja Urbańskiego występowała europoseł Anna Fotyga. Rozmawiano m.in. o międzynarodowej konferencji „Bezpieczeństwo i Gospodarka Morska”.

- Konferencja, która rozpoczyna się za chwilę, jest kolejną edycją przedsięwzięcia, które już robiłam w ubiegłym roku przy innej okazji w Polsce, w Gdyni, wspólnie z uczelniami, wspólnie z polskim środowiskiem, związanym z morzem. Ta konferencja, podobnie jak obecna, brukselska, była poświęcona zarówno sprawom bezpieczeństwa morskiego, jak i gospodarki morskiej. Bardzo się udała i bardzo się cieszyliśmy, że się odbyła. Stwierdziliśmy, że jest potrzeba przeniesienia tego do Brukseli. Słowo wstępne wygłosi generał Ben Hodges, czyli były dowódca sił amerykańskich w Europie, będą wystąpienia znakomitych ekspertów amerykańskich z The Heritage Foundation i kanadyjskich ekspertów rządowych, no ale będzie też reprezentacja polskiej Marynarki Wojennej w osobie pana komandora Pączka, będzie nawet znakomity ekspert z Tajwanu, mówiący o bezpieczeństwie w tamtym regionie świata, na Morzu Południowo- Wschodniochińskim i w cieśninie - powiedziała europoseł.

- (…) W konferencji będzie uczestniczył również dyrektor finansowy Portu Gdańskiego w panelu gospodarczym. Będzie prezentował projekt rozwojowy portu, chociaż ja nieodmiennie mówię o tym, że rozwijają się w tej chwili wszystkie polskie porty, bo i Gdynia, i zespół Szczecin-Świnoujście, i Ustka. I naprawdę chcielibyśmy, żeby Polska utrzymała, odzyskała swoje miejsce w świecie - przyznała.

Całej audycji można wysłuchać tutaj >>>

Radio Gdańsk

+3 wielbiciel urinalu
Czy Ta Pani nauczyła się już rozróżniać szamerunki ubioru janitora od epoletów generalskich? Tak pytam, bo głupio byłoby, żeby powtórzyć sytuację z jej wizyty w USA w Listopadzie 2010.
05 luty 2020 : 12:03 Prusak | Zgłoś
0 Poziom prusaka
Poczułeś się mocny? Dowartościowałeś się? Zrobiłeś sobie dobrze tym wpisem? Tyle twojego. Nic więcej. Planuj swoje następne posunięcie strategu klawiatury.
05 luty 2020 : 20:55 Stefan | Zgłoś
+1 wielbiciel urinalu
Czy ta Pani nauczyła się już rozróżniać szamerunki na ubiorze janitor'a od epoletów generalskich? Tak pytam, bo głupio byłoby aby powtórzyła się sytuacja z jej wizyty w USA w Listopadzie 2010
05 luty 2020 : 12:05 Prusak | Zgłoś
+4 Opieka
Boze trzymaj zdala od nas takich politykow i mniej w opiece gospodarke morska, ludzi morza i zegluge. Jakie bezpeiczenstwo?! tak zle to jeszcze nie bylo, okretow nie ma, helikopterow nie ma. Dobrze zimy tez nie ma.
07 luty 2020 : 08:17 Zdzislawa | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5462 4.638
EUR 4.6551 4.7491
CHF 4.7767 4.8731
GBP 5.5067 5.6179

Newsletter