Inne

W Centrum Techniki Okrętowej odbędzie się spotkanie robocze komitetu specjalistycznego ITTC ds. modelowania warunków środowiska (Specialist Committee on Modelling of Environmental Conditions, 29th International Towing Tank Conference). Wezmą w nim udział członkowie komitetu: polski reprezentant gospodarza spotkania roboczego oraz goście z Chin, Japoni, Korei Południowej, Brazylii, Włoch, Holandii oraz Stanów Zjednoczonych.

Celem trzydniowego spotkania jest przegląd opracowanych wytycznych dotyczących modelowania fal, prądu i wiatru w laboratoriach wyposażonych w baseny modelowe oraz opracowanie raportu końcowego z prac ww. komitetu przed 29-tą konferencją ITTC, będącą zwieńczeniem prac poszczególnych komitetów powoływanych na dany okres. Odbędzie się w Nantes, we Francji w dniach 13-18 września 2020 roku. Warto dodać, że pierwsza konferencja ITTC odbyła się w 1933 roku w Hadze (Holandia).

Procedury i wytyczne opracowywane przez komitety ITTC (w tym właśnie komitet specjalistyczny ds. modelowania warunków środowiska) są udostępniane na stronie https://ittc.info/ w dziale "downloads". Mają one na celu zwiększać bezpieczeństwo m.in. na morzu poprzez zapewnienie wymaganej wysokiej jakości prób modelowych przeprowadzanych na modelach statków i konstrukcji morskich w laboratoriach takich, które znajdują się w Centrum Techniki Okrętowej SA, m.in.: laboratorium offshore oraz głębokowodny basen holowniczy wyposażony w wywoływacz fal.

rel (CTO SA)

Fot.: CTO SA

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter