Inne

W Tromsø (Norwegia) na pokładzie rosyjskiej jednostki wybuchł pożar. To prawdopodobnie trawler Bukhta Nayezdnik.

Trawler rybacki Bukhta Nayezdnik zapalił się w środę, w norweskim porcie Tromsø podczas prac konserwacyjnych. Wszystkich 29 członków załogi ewakuowano i tymczasowo zakwaterowano na terenie szpitala uniwersyteckiego w Tromsø. Dwóch lub trzech marynarzy pozostanie w szpitalu, gdzie pod opieką lekarzy będą dochodzić do zdrowia.

Służby ratownicze mają nadzieję zapobiec wybuchowi poprzez schłodzenie dużego zbiornika amoniaku wewnątrz trawlera. Innym zagrożeniem jest duża ilość oleju napędowego - według norweskich mediów nawet 200 metrów sześciennych. - Na pokładzie znajduje się zbiornik z amoniakiem. Jeśli wybuchnie, będziemy w bardzo złej sytuacji – powiedział Rosyjskiej Agencji Prasowej TASS rzecznik miejscowej policji.

Według niego policja rozważa teraz dwa warianty działań. Pierwszym z nich jest utworzenie 300-metrowej strefy bezpieczeństwa wokół płonącego statku i ewakuacja wszystkich znajdujących się wewnątrz tej strefy. Druga opcja to ugaszenie pożaru poprzez zatopienie statku.

Bukhta Nayezdnik to średniej wielkości trawler zbudowany w 1991 r. w Norwegii. Statek służy do połowów plamiaka (gatunek morskiej ryby dorszokształtnej z rodziny dorszowatych) i tuńczyka na północno-wschodnim Atlantyku. Statek należy do Murmańsk Trawl Fleet.

Aktualizacja:

Trawler przewrócił się i leży częściowo zanurzony na dnie. TCały czas trwa dogaszanie pożaru.

AL

Fot.: Czytelnik

0 Tromso pożar Statku
Marewel uciekaj .
26 wrzesień 2019 : 17:04 Adam Pierwszy | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter