Inne

Gdańska Stocznia Remontowa im. J. Piłsudskiego SA otrzymała w ub. piątek podczas finału w Operze Bałtyckiej prestiżową nagrodę Gryfa Gospodarczego jako Lider Eksportu w kategorii "średnie i duże przedsiębiorstwo". Statuetkę z rąk Ryszarda Świlskiego, wicemarszałka województwa pomorskiego, odebrał Piotr Soyka, prezes Grupy Kapitałowej Remontowa Holding, w skład której wchodzi nagrodzona stocznia.

Przypomnijmy, że grupa Remontowa Holding wcześniej już dwukrotnie zdobywała tytuły lidera i wicelidera eksportu w rankingach ogólnopolskich, m.in. wśród 200 największych polskich firm na liście Tygodnika Wprost. Na ostatnich targach Baltexpo 2019 Remontowa SA zwyciężyła także w kategorii "Branża Morska" w konkursie Dziennika Bałtyckiego TOP 100 - największych pomorskich firm. Także podczas finału Gryfa Gospodarczego Remontowa SA została również wyróżniona w kategorii Lider Innowacji wśród średnich i dużych przedsiębiorstw.

Dodajmy, że statuetkę Gryfa Gospodarczego jako Lider Eksportu w kategorii "małe i mikroprzedsiębiorstwo" otrzymała firma projektowa PPU Nava sp. z o.o. z Gdańska.

W tym roku Gryf Gospodarczy obchodzi swój jubileusz, bowiem już po raz 20. nagrodzono liderów biznesu i najlepszych przedsiębiorców działających w województwie pomorskim. Zwycięzców poznaliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się 20 września br. w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.

Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy przyznawana jest od 2000 roku wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i marszałka województwa pomorskiego. Organizatorem konkursu jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości pełniąca rolę doradcy marszałka w zakresie wspierania i rozwoju przedsiębiorczości. Celem konkursu jest prezentacja i promocja pomorskich firm, które mają korzystny wpływ na rozwój gospodarczy regionu.

W ciągu minionych 20 lat finalistami konkursu o Nagrodę Pomorską Gryfa Gospodarczego zostało kilkaset najlepszych pomorskich firm, a ponad sto z nich zdobyło statuetkę gryfa. Dziś jest to jedno z najważniejszych i najwyżej cenionych wyróżnień w środowisku przedsiębiorców naszego regionu.

Tegoroczna edycja Gryfa Gospodarczego była rekordowa, ponieważ finalistów konkursu wybierano spośród ponad stu kandydatów zgłoszonych z całego województwa. Reprezentowali oni niemal wszystkie branże pomorskiej gospodarki.

W ośmiu głównych kategoriach komisja konkursowa nominowała 33 firmy i organizacje. Wyróżnieni zostali Liderzy: innowacji, eksportu, inwestycji, odpowiedzialności społecznej, kształcenia zawodowego, przedsiębiorczości młodzieżowej, Pomorski start-up oraz Gmina przyjazna przedsiębiorcom. Natomiast wiodące media patronujące konkursowi dodatkowo przyznały Gryfa Medialnego firmie, która cieszy się największą popularnością wśród czytelników, radiosłuchaczy i internautów z województwa pomorskiego.

Laureaci konkursu Gryf Gospodarczy 2019

Lider innowacji – mikro i małe przedsiębiorstwo: Fido Voice sp. z o.o. z Sopotu

Lider innowacji – średnie i duże przedsiębiorstwo: Invicta sp. z o.o. z Gdańska

Lider eksportu – mikro i małe przedsiębiorstwo: PPU Nava sp. z o.o. z Gdańska

Lider eksportu – średnie i duże przedsiębiorstwo: Gdańska Stocznia Remontowa im Józefa Piłsudskiego z Gdańska

Lider inwestycji: Klimor sp. z o.o. z Gdyni

Lider odpowiedzialności społecznej: MGJ sp. z o.o. z Leśniewa

Pomorski start-up: Just Join It sp. z o.o. z Gdańska

Lider kształcenia zawodowego – mikro i małe przedsiębiorstwo: Auto Miras Autoryzowany Serwis Samochodowy sp. z o.o. z Pępowa

Lider kształcenia zawodowego – średnie i duże przedsiębiorstwo: Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA ze Starogardu Gdańskiego

Lider przedsiębiorczości młodzieżowej: III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni

Gmina przyjazna przedsiębiorcom: miasto Gdańsk

Gryf Medialny: Zakłady Porcelany Stołowej Lubiana SA z Łubiany

W tym roku przyznano także nagrodę specjalną, którą otrzymała fundacja InfoShare z Gdańska „za wizjonerstwo i konsekwencję w tworzeniu oraz rozwoju ekosystemu współpracy nowych technologii i biznesu".

REL (Urząd Marszałkowski województwa Pomorskiego/LEW)

Fot. Sławomir Lewandowski

Poniżej: finaliści kategorii Lider Eksportu

+6 Nava
Ani słowa on nas? Panie i Panowie, odbieram to jako brak szacunku dla ponad setki osób która ciężko pracuje na nasz sukces. Szkoda że nas nie zauważacie.
23 wrzesień 2019 : 11:07 Michał Migalski | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4227 4.5121
EUR 4.6593 4.7535
CHF 4.6272 4.7206
GBP 5.427 5.5366

Newsletter