Inne

Międzynarodowe Targi Morskie Baltexpo to największe w Polsce i jedno z najbardziej prestiżowych w Europie wydarzeń poświęconych gospodarce morskiej, organizowane co dwa lata nieprzerwanie od 1982 roku. W jubileuszowej, XX edycji targów, przygotowanej pod patronatem i we współpracy merytorycznejz Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, weźmie udział ponad 250 firm i organizacji z 23 krajów. 

Targi są dostępne dla zwiedzających w dniach 9-11 września 2019 godzinach 10.00-17.00.

Kilka słów o targach i branży*:

Tegoroczna edycja BaltExpo doskonale wpisuje się w prosperity, jakie obecnie przeżywa polska gospodarka morska z wiodącą rolą naszych portów. Warto przypomnieć, że z roku na rok obserwujemy niespotykane dotąd, skokowe wzrosty przeładunków w polskich portach. W 2018 r. padł absolutny i historyczny rekord ponad 100 mln ton ładunków. To z kolei przełożyło się – także na rekordowy – dochód budżetu państwa, bowiem należności celno-podatkowe z polskich portów wyniosły w ubiegłym roku 40,6 mld zł, co stanowi ok. 10% całego budżetu.

Marek Gróbarczyk, Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

Fakt, że targi odbywają się już po raz dwudziesty udowadnia, że są znaczące i potrzebne, cyklicznie gromadząc osobowości pasjonujące się tematami przemysłu morskiego, specjalistów branżowych, naukowców oraz władze zarówno samorządowe, jak i rządowe.

Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego

Baltexpo to doskonała okazja do spotkań i dyskusji, w których jako Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego również chcemy brać udział. Cenimy sobie głos fachowców, specjalistów i przedsiębiorców tworzących miejsca pracy. Chcemy znać kierunki rozwoju branży, ale i wiedzieć o potrzebach, tak by móc wspierać kreowanie rozwoju.

Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego

Pragnę przypomnieć, że szczególny nacisk położyliśmy na rozwój infrastruktury portowej, w szczególności tej, która wydatnie zwiększy możliwości transportowe i przyjmowania towarów. Jej rozbudowa i poprawa funkcjonowania, to podstawa dalszego rozwoju naszych portów i wzmacniania ich konkurencyjności na światowych rynkach. Dzięki nowym inwestycjom, porty Gdańska i Gdyni mają szansę stać się hubem nr 1 na Morzu Bałtyckim. Wartość podpisanych w tym roku umów na poprawę kolejowego dostępu do portów morskich w Gdańsku i Gdyni wynosi ponad 2,6 mld zł netto. To świadczy o tym, że nakreślona przez rząd wizja rozwoju, zamienia się w konkretne plany i ich realizację.

Dariusz Drelich, Wojewoda Pomorski

Kibicujemy w Gdańsku planom budowy Portu Centralnego i marzeniom, aby Port Gdańsk, stając się największym portem Bałtyku, wszedł do czołówki dziesięciu portów europejskich.

rel (ZTW)

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska Portalu Morskiego - nr 3.04

* Fragmenty wypowiedzi pochodzą ze słów wstępnych, opublikowanych w katalogu BALTEXPO 2019. Pełna treść słów wstępnych dostępna jest do pobrania na stronie www.baltexpo.ztw.pl

+2 Kawa w Krakowie
Baltexpo sięropoczyna, a Dulczessa peregrynuje po Krakowie. Brak słów.
09 wrzesień 2019 : 13:30 Smok wawelski | Zgłoś
+5 TT
Link do TT:
[link usunięty]
09 wrzesień 2019 : 14:27 Smok wawelski | Zgłoś
-2 zgaga....
Drogi smoku, na sniadanie musiałeś znowu niepoatrznie zjeść owieczkę wypełnioną siarką .
Proponuję tradycyjnie kilka wiader wody na przeczyszczenie .

A przy okazji:
Czy tak samo wyrażałeś swoje oburzenie gdy cała wierchuszka PIS pielgrzymowała do Krakowa na miesięcznice ?
09 wrzesień 2019 : 17:23 Potomek szewczyka d. | Zgłoś
+2 BALTEXPO w Krakowie
Smoku, masz rację, faktycznie tak było: [link usunięty]

To się nie mieści w głowie - najważniejsza impreza branżowa w tej części Kraju, a Prezydentessa bierze udział w kampanii wyborczej swoich kamratów :-(
Co z tą kobietą jest nie tak? Czy nienawiść i pogarda do pisowskiego ministra i wojewody odebrały jej resztki rozsądku?
Czy ta wycieczka do smoka wawelskiego odbyła się za prywatne pieniądze Prezydentessy czy też złożą się nań mieszkańcy Gdańska?
Przecież to prosta droga do wprowadzenia zarządu komisarycznego!
09 wrzesień 2019 : 15:47 Jorg | Zgłoś
+4 Dulska
[link usunięty]
09 wrzesień 2019 : 17:32 Felicja | Zgłoś
+3 Synonim
Hmm... bufetowa? Nowe wyzwania?
10 wrzesień 2019 : 04:53 Barman | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4227 4.5121
EUR 4.6593 4.7535
CHF 4.6272 4.7206
GBP 5.427 5.5366

Newsletter