Inne

Agencja Rozwoju Gdyni zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu fotograficznego Legenda Morska Gdyni. Z zapałem uwieczniacie nadmorskie życie Gdyni, wycieczkowce, żaglowce, zachody i wschody słońca, codzienne życie i niecodzienne wydarzenia? Warto już teraz przejrzeć swoje fotozasoby, bo 8 lipca mija termin zgłoszeń w pierwszej kategorii – „Święto Morza”.

Konkurs jest organizowany od czterech lat, zaś jego ideą jest kreatywne zaangażowanie turystów przyjeżdżających do Gdyni oraz samych mieszkańców, w tym pasjonatów szeroko pojętej tematyki morskiej związanej z Gdynią.

W tym roku pierwszym etapem konkursu jest fotoreportaż (lub wybrany pojedynczy kadr), z flagowego wydarzenia morskiego Gdyni, czyli Święta Morza. W tej kategorii można zgłosić różne wydarzenia, które miały miejsce w dniach 21-30 czerwca.

Pozostałe kategorie pozwalają na uwiecznienie różnych aspektów nadmorskiego życia miasta – od pracy, po wypoczynek, legendarne miejsca i wreszcie piękno nadmorskiego krajobrazu. Konkurs ma charakter otwarty, nie ma ograniczeń wiekowych (osoby niepełnoletnie muszą do zgłoszenia dołączyć oświadczenie wypełnione przez rodziców lub opiekunów).

Kategorie konkursowe:

ŚM – „Święto Morza” – specjalna kategoria z okazji tegorocznej edycji Święta Morza 22-30 czerwca 2019 r.;
PM – Praca i Morze – kadry obrazujące pracę związaną z morzem, w tym ludzi i pracę związaną z szeroko pojętą gospodarką morską (np. stocznie, szkutnictwo, rybołówstwo, okrętownictwo, badania morskie, żegluga morska), a także przemysłami kreatywnymi, nauką i edukacją (bursztynnicy, nurkowie – badania morskie itp.);
WKM – Wakacje Morskie Gdyni – wypoczynek letni w Gdyni, w tym związany z morzem, w tej kategorii można nadsyłać także zdjęcia związane z rekreacją oraz letnią edukacją morską;
D. LM – Legendarne miejsca – atrakcje morskie Gdyni związane z historią, w tym ujęte w sposób zaskakujący, twórczy;
PŻ – fotoreportaż sportowo-żeglarski, od 3 do 5 zdjęć w kategorii;
HP – Horyzonty, panoramy morskie oraz miejsko-morskie, miejsko-portowe.

Szczegółowy regulamin oraz karty zgłoszeniowe dostępne są na stronie: www.legendamorska.pl oraz http://arg.gdynia.pl/do_pobrania.html.

Terminy nadsyłania zgłoszeń:

a) fotografie w kategorii „Święto Morza”: do 8 lipca 2019 roku;
b) fotografia w pozostałych 5 kategoriach: do 30 sierpnia 2019 roku (decyduje data wpłynięcia prac)
Adres wysyłania prac (zgłoszeń): Agencja Rozwoju Gdyni Sp. z o.o., ul. Armii Krajowej 24, 81-372 Gdynia.
Zdjęcia laureatów zostaną zaprezentowane na wystawie w Gdyńskim Centrum Filmowym, a także na portalach miejskich oraz partnerów projektu (m.in. Muzeum Marynarki Wojennej).

Gdynia.pl / Karolina Szypelt

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4915 4.5823
EUR 4.6362 4.7298
CHF 4.7704 4.8668
GBP 5.4911 5.6021

Newsletter