Inne

W piątek 7 czerwca, rodzina, przyjaciele i współpracownicy pożegnali Sławomira Skrzypińskiego, jednego ze współzałożycieli i wieloletniego dyrektora Związku Pracodawców Forum Okrętowe, uczestnicząc w jego ostatniej drodze na gdańskim Cmentarzu Srebrzysko.

Sławomir Skrzypiński zmarł 31 maja br. Był założycielem i pierwszym przewodniczącym Towarzystwa Okrętowców Polskich KORAB, a potem także honorowym przewodniczącym tej organizacji, skupiającej inżynierów okrętownictwa.

Aktywnie działał na rzecz utworzenia Forum Okrętowego w 1993 r., zrzeszającego największych pracodawców polskiego sektora budowy, remontu i wyposażenia statków. Był pierwszym dyrektorem biura tej organizacji i pozostawał nim aż do roku 2007.

W środowisku okrętowców był cenionym znawcą problematyki przemysłu stoczniowego i jego aktywnym reprezentantem na forum krajowym i międzynarodowym. Jego zainteresowania, zwłaszcza w ostatnich latach, koncentrowały się na badaniu działalności przemysłu stoczniowego w Polsce i Europie w aspekcie konkurencji globalnej. Był wnikliwym, a przy tym życzliwym obserwatorem branży okrętowej, a jego merytoryczny wkład w rozwój wiedzy o tym sektorze jest trudny do przecenienia.

Był także człowiekiem niezwykle otwartym i przyjaznym dla innych. Po przejściu na emeryturę, aż do ostatnich dni czynnie współpracował z Forum Okrętowym, wspierając je swoją wiedzą i doświadczeniem.

Grzegorz Landowski

Fot.: Sławomir Lewandowski

+8 Cześć Jego pamięci!
Najserdeczniejsze wyrazy współczucia dla Rodziny. Szkoda, że Sławka już nie ma wśród nas...
07 czerwiec 2019 : 17:04 Staszek | Zgłoś
+3 Śp. Dyrektor Sławomir Skrzypiński
Odszedł od nas wspaniały człowiek, profesjonalista, ciepły i oddany naszemu środowisku okrętowiec.

Cześć Jego pamięci !
08 czerwiec 2019 : 11:42 Stan | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4956 4.5864
EUR 4.6217 4.7151
CHF 4.7769 4.8735
GBP 5.4572 5.5674

Newsletter