Inne

W poniedziałek, 13 bm. tygodnik "Wprost" opublikował gospodarczy ranking najszybciej rozwijających się polskich firm. Wśród nich w pierwszej trzydziestce znalazła się grupa kapitałowa Remontowa Holding.

"Polskie Gepardy" to zestawienie najdynamiczniej rozwijających się firm, opracowany na podstawie "Listy 200 największych przedsiębiorstw" z całkowitym lub dominującym udziałem polskiego kapitału, opublikowany we wczorajszym wydaniu tygodnika "Wprost". Główna lista została ogłoszona przed tygodniem.

Czytaj więcej: Remontowa Holding i PŻM wśród największych firm rankingu "Wprost"  

Z 200 polskich firm wyłoniono 50, które w zestawieniu przygotowanym przez redakcję "Wprost" przy współpracy z wywiadownią gospodarczą Bisnode, uznano za najszybciej rozwijające się w polskiej gospodarce. W zestawieniu tym, na 27 miejscu została sklasyfikowana Remontowa Holding, jako jedyne przedsiębiorstwo z kategorii "Przemysł stoczniowy".

Podobnie jak w przypadku głównej "Listy 200 największych firm", również i tym razem zestawienie tworzą podmioty działające w bardzo różnych sektorach polskiej gospodarki, zarówno prywatne jak i państwowe.

Jednak, jak piszą autorzy rankingu "Polskie Gepardy": "Tegoroczna edycja nie pozostawia wątpliwości. Najszybsze w pomnażaniu złotówek są nadal prywatne firmy. Zaledwie dziewięć spółek w rankingu najszybciej rozwijających się polskich firm jest kontrolowanych przez Skarb Państwa. Cała reszta, to firmy prywatne".

I dalej: "W sumie wszystkie 50 firm w piątej już edycji najdynamiczniej rozwijających się spółek osiągnęło w zeszłym roku ponad 16 mld zł zysków netto. To o 3 mld zł więcej niż przed rokiem".

Dwusetka z ub. tygodnia to pierwsza część zestawienia tygodnika "Wprost", obecny ranking to część druga, natomiast za tydzień ukaże się ranking ambasadorów, czyli największych polskich eksporterów.

Link do rankingu tygodnika "Wprost": 200 największych firm

GL

+13 Kowalski
Gratulacje.
14 maj 2019 : 05:50 Jerzy | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter