Inne

Pretekstem do rozmowy o przenikaniu terenów portowych i gdyńskiego śródmieścia jest wydanie publikacji „Przestrzenie emigracji. Dworzec Morski i infrastruktura emigracyjna w Gdyni". O historycznych zmianach i planach na przyszłość będą mówić specjaliści – architekci, konserwatorzy i historycy. Spotkanie odbędzie się 23 lutego 2019 r. w Muzeum Emigracji w Gdyni.

Gdynia – miasto otwarte na morze

Jakich zmian w tkance miejskiej Gdyni możemy spodziewać się w bliższej i dalszej przyszłości? O mieście będą rozmawiać prof. Małgorzata Omilanowska, dyrektor Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego, dr inż. arch. Marek Stępa, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. realizacji projektów strategicznych oraz dr inż. arch. Anna Orchowska-Smolińska, współautorka wytycznych konserwatorskich odbudowy Dworca Morskiego i adaptacji na Muzeum Emigracji. Specjaliści zastanowią się nad tematyką współistnienia miasta i portu – w szerokim ujęciu historycznym, współczesnym, a także w kontekście planów na przyszłość. Będą też problemy polityki morskiej II RP, nowe realizacje oraz plany urbanistyczne Gdyni jako miasta otwartego na morze.

Tego samego dnia odbędzie się premiera książki „Przestrzenie emigracji. Dworzec Morski i infrastruktura emigracyjna w Gdyni", która powstała z okazji 85-lecia oddania do użytku budynku dworca.

Na styku miasta i portu. Procesy urbanistyczne w centrum Gdyni

23 lutego 2019 r., sobota, godz. 16.00-18.00
Muzeum Emigracji, ul. Polska 1, Gdynia
wstęp wolny

rel (Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego / Aleksandra Chalińska)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5747 4.6671
EUR 4.6511 4.7451
CHF 4.7981 4.8951
GBP 5.5199 5.6315

Newsletter