Inne

Nie 9 mln, a ponad 12 mln zł wyniosły straty po ostatnim sztormie na środkowym wybrzeżu. Sztorm miał miejsce na początku stycznia, ale pracownicy Urzędu Morskiego w Słupsku szacowali straty przez dwa tygodnie. Wszystko dlatego, że wiele elementów plaży i wałów wydmowych zostało tak zniszczonych, że pracownicy nie mogli tam dotrzeć. 

- Koszt naprawy wszystkich elementów które uszkodził może sięgać nawet 12 mln złotych - wyjaśnia Anna Gliniecka-Woś, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Słupsku. - Żywioł zniszczył wejścia na plażę, ogrodzenia i tablice informacyjne oraz wały wydmowe. Pracownicy Urzędu Morskiego w Słupsku już przystąpili do prac naprawczych i porządkowych. 

Poniżej przedstawiamy skrócony bilans strat:

Oddział Ochrony Wybrzeża Łeba straty na około 1,463 mln zł

Uszkodzeniu uległy: wał wydmowy, zniszczony refulat, ogrodzenia z siatki, szachownice z faszynychrustu, wyłożenie wydm chrustem i zatrawienie, 68 wywrotów drzew; 

OOW Ustka straty na ponad 5,060 mln zł

Uszkodzeniu uległy: wał wydmowy, płotki zwykłe, wyłożenie wydmy chrustemi  zatrawienie, zakrzewienie, tablice informacyjne, zniszczony refulat, 111 wywrotów drzew, zniszczone 4 zjazdy;

OOW Darłowo straty na ponad 2,583 mln zł

Uszkodzeniu uległy: wał wydmowy, płotki zwykłe, wyłożenie wydmy chrustem i zatrawienie, zniszczony refulat, 60 wywrotów drzew, zniszczone 3 zjazdy;

OOW Ustronie Morskie straty na ponad 2,886 mln zł

Uszkodzeniu uległy: wał wydmowy, płotki zwykłe, wyłożenie wydmy chrustem i zatrawienie, tablice informacyjne, zniszczony refulat, 156 wywrotów drzew, zniszczone 10 zjazdów.

Warto dodać, że ostatni tak silny sztorm miał miejsce w styczniu 2017 roku. Wtedy na środowym wybrzeżu straty wyceniono na ponad 30 mln zł. Dwa lata temu sztormowe fale dokonały również zniszczeń w samych portach morskich. Ten sztorm dla urządzeń portowych i nabrzeży był bardziej łaskawy. 

Tekst i fot.: Hubert Bierndgarski

Silne sztormowe fale zniszczyły wiele zjazdów na plaże. Uszkodzeniu uległy również wały wydmowe. 

+1 wycena zniszczen
wszedzie ,fajnie urzad wyliczył zniszczenia DARŁOWO ,USTRONIE . A O CHŁOPACH I PRZYSTANI RYBACKIEJ ZAPOMNIAŁ!!!!!!!!
MOZE RYBAKOM KTUZI NIE MOGA PRACOWAC ,BO SZTORM ROZWALIŁ IM PRZYSTAN ,SIE PIENIADZE NIE NALEZĄ?????????
PIENIADZE NA ODBODOWE PRZYSTANI !!!!!!! I NIE MARNE 20TYS.ZŁ NA PARE TON GLINY. TYLKO MLN, ALBO 2 MILIONY NA SLIP!!!!! I TEMAT BYŁBY ZAMKNIETY NA PRZYSZŁOSC.!!!!!!!!!!!!!!!!
29 styczeń 2019 : 07:24 rybak22 | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3937 4.4825
EUR 4.6494 4.7434
CHF 4.5871 4.6797
GBP 5.3969 5.5059

Newsletter