Inne

Budowa i wyposażenie ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjnej i turystycznej, edukacja w zakresie fauny i flory środowiska wodnego skierowana do najmłodszych mieszkańców województwa czy rozwój działalności gospodarczych to tylko przykłady działań, które zostaną zrealizowane przy pomocy środków z PO „Rybactwo i Morze” 2014-2020. 17 stycznia br. wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa podpisał z 10-ma beneficjentami umowy gwarantujące unijne wsparcie o łącznej wartości blisko 1,7 mln zł.

OSP w Kołczewie zwiększy ilość prowadzonych akcji, które przeciwdziałają kłusownictwu. Zakupiony quad umożliwi transport łodzi do zbiorników wodnych, do których trudno dotrzeć. W tych miejscach najczęściej występuje problem kłusownictwa. Nowe miejsce rekreacji i integracji lokalnej społeczności wybudowane zostanie w Stojkowie (gm. Dygowo).

Przedszkolaki ze Świnoujścia podczas jednodniowej wycieczki do Oceanarium, które znajduje się w Straslundzie, poznają faunę i florę morza Bałtyckiego, a także piękno przyrody innych obszarów związanych ze środowiskiem wodnym. Swoją działalność rozszerzy firma Mamella – lody z pasją z Mielenka. Zakup sprzętu i  wyposażenia gastronomicznego pozwoli na wprowadzenie do oferty produktów rybnych.

W Mielnie przy całorocznej smażalni ryb „Pod Wydmą” powstanie taras, na którym latem będzie można zjeść potrawy serwowane przez lokal, przygotowane na bazie produktów zakupionych od lokalnych rybaków. W tym miejscu odbywać się będą także spotkania integracyjne, szkolenia i eventy.

Trzy Rybackie Lokalne Grupy Działania 17 stycznia br. podpisały także umowy gwarantujące wsparcie na ich funkcjonowanie w 2019 r. Dofinansowanie pokryje koszty związane m.in. z utrzymaniem biur, z organizacją naborów w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” oraz z przeprowadzeniem szkoleń dla pracowników biur LGR.

Wszystkie w.w. umowy zostały podpisane w ramach Priorytetu 4 PO „Rybactwo i Morze” 2014-2020. Łączne unijne dofinansowanie tych projektów to blisko 1,7 mln zł, a ich całkowity koszt wynosi ok. 2,8 mln zł.

rel (Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5462 4.638
EUR 4.6551 4.7491
CHF 4.7767 4.8731
GBP 5.5067 5.6179

Newsletter