Inne

Biuro Armatorskie Gdańskiego Ośrodka Sportu przygotowało na tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyjątkowo atrakcyjną propozycję. W aukcji można wylicytować rejs żaglowcem STS Generał Zaruski!

Zwycięzca aukcji będzie mógł w rejs, który odbędzie się podczas zlotu Baltic Sail Gdańsk, zaprosić w sumie aż 25 osób! Jest oczywiście kilka warunków koniecznych do spełnienia, by rejs był wspaniałą i bezpieczną przygodą. Żaglowiec poprowadzi wykwalifikowana załoga stała wspierana przez młodych instruktorów i wolontariuszy. Dla uczestników będzie to też okazja do nauczenia się podstaw żeglarstwa i wysłuchania morskich opowieści. Uczestnicy otrzymają także pamiątki udziału w rejsie i zjedzą pożywny żeglarski posiłek.

Drewniany, tradycyjny kecz gaflowy STS Generał Zaruski został wybudowany w Szwecji w 1939 r. To najstarszy żaglowiec pływający pod polską banderą zamówiony przez polską organizację na potrzeby szkolenia polskiej młodzieży. Jedyny taki w Polsce i jeden z niewielu w Europie. Znaczenie STS Generał Zaruski dla polskiego żeglarstwa jest ogromne. W ciągu kilkudziesięciu lat morskiej służby, przez jego pokład przewinęły się dziesiątki tysięcy młodych żeglarzy, w tym najbardziej znane osobistości polskiego jachtingu. W roku 2012 Miasto Gdańsk zakończyło odbudowę tej zasłużonej jednostki w ramach projektu "Gdańsk ratuje Żaglowiec".

Link do aukcji WOŚP >>>

rel (zaruski.pl)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4227 4.5121
EUR 4.6593 4.7535
CHF 4.6272 4.7206
GBP 5.427 5.5366

Newsletter