Inne

Okręt Królewskiej Marynarki Wojennej HMS Westminster, wyposażony w system rakietowy MBDA Sea Ceptor, oparty na rakietach CAMM, właśnie zawinął do portu w Gdyni. To unikalna możliwość zobaczenia tego najnowocześniejszego morskiego systemu rakietowego, ponieważ w Polsce jest on prezentowany po raz pierwszy. Okręt opuści Gdynię 4 grudnia.

- HMS Westminster jest wyposażony w okrętowy system obrony powietrznej Sea Ceptor, wykorzystujący pociski przeciwlotnicze następnej generacji CAMM, który zapewnia kluczowe zdolności NATO. Cieszę się, że po raz pierwszy będzie można zobaczyć go w Polsce - powiedział Adrian Monks, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju działalności na Polskę MBDA Missile Systems.

Zastosowanie wspólnego pocisku CAMM i jednego kanistra wyrzutni, daje niepowtarzalne jak dotąd możliwości w środowisku lądowym i morskim. Jako że CAMM nie oddziałuje na okręt-nosiciela i może współpracować z istniejącymi radarami, umożliwia modernizację uzbrojenia przy minimalnej ingerencji w strukturę użytkowanych okrętów, czego już dowiedziono w przypadku HMS Westminster. Z kolei nasza kompleksowa oferta dla wojsk lądowych także opiera się na pociskach CAMM, spełniających wymogi polskiego programu obrony powietrznej Narew. Jesteśmy pewni, że gwarantuje ona Polsce najlepsze, suwerenne zdolności wojskowe i przemysłowe - dodał.

W niedzielę, 2 grudnia, brytyjska fregata zostanie otwarta dla zwiedzających. Na okręt będzie można wejść od godz. 13.00 do godz. 16.00. 

Czytaj także: Brytyjska fregata zaprasza na pokład

+2 Wróbel
Brytyjczycy są "pełni nadziei" że uda się Polsce sprzedać nowoczesne systemy okrętowe niestety nie wiedzą że my jesteśmy zapatrzeni TYLKO w AMERYKAŃSKĄ stronę oferującą nam swoje stare albo nowoczesne ale nie w pełni kompletne systemy walki, to co mają Brytyjczycy na pokładzie HMS Westminster może dałoby się zainstalować na Ślązaku i jego braciach (mam taką nie poprawną nadzieję) ale układy polityczne i zapatrzenie w stronę Wielkiego Brata zza oceanu sprawia że jedyne czego możemy być pewni to zainstalowania "zmodernizowanych wróbli"
30 listopad 2018 : 11:36 Ciapuła | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2996 4.3864
EUR 4.5752 4.6676
CHF 4.7453 4.8411
GBP 5.2718 5.3784

Newsletter