Inne

Jak wypłynąć z firmą na szerokie wody? Najlepiej dosłownie! Zebranie, szkolenie czy imprezę branżową można bowiem zorganizować na promie. Formuła takich spotkań jest przecież równie istotna, jak ich treść. Udanie się w rejs ma tę zaletę, że można pozbyć się wielu rozpraszających bodźców, w tle jest tylko kojący widok na bezkresne morze.

Z ofertą rejsów biznesowych wychodzi Unity Line. W tym celu armator udostępnia miejsce na dwóch swoich promach: Polonii i Skanii. Kursują one codziennie pomiędzy Polską a Szwecją – startują z terminalu w Świnoujściu, docierają do Ystad, a następnie wracają do kraju. To dobry punkt wyjścia do przygotowania indywidualnej propozycji. 

Armator nie tylko działa w obrębie swoich jednostek, ale także pomaga w rezerwacji odpowiedniego hotelu w Szwecji i Danii oraz organizuje wycieczki grupowe do Skandynawii. I tak razem ze współpracownikami można zwiedzić Kopenhagę, wyruszyć do Zamku Hamleta bądź poznać tajemnice wikingów. Integracja przebiega wtedy o wiele bardziej naturalnie niż w jakimkolwiek lokalu. 

Biznes na morzu

Unity Line proponuje dwa programy rejsów biznesowych: na promie Polonia i Skania. Prom Polonia wypływa ze Świnoujścia o godzinie 13:00. Rejs można rozpocząć pracą, a zakończyć relaksem – zwiedzaniem Ystad, tańcem w dyskotece i długimi rozmowami. Na Skanii układ jest odwrotny. Jako że prom wypływa z Polski wieczorem, najpierw jest wypoczynek. Do sali konferencyjnej wchodzi się zaś następnego dnia. 

Oba programy zawierają podobne świadczenia, w tym transport, miejsce w kabinie oraz pyszne posiłki. Do dyspozycji grupy są sale wyposażone w sprzęt konferencyjny i nagłośnieniowy. Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym punktom oferty:

Wygodne kabiny

Przez cały rejs organizatorzy i uczestnicy konferencji mają dostęp do własnych kabin. To wiele ułatwia – w pokoju można zostawić bagaż, przebrać się, a przede wszystkim w dowolnym momencie odpocząć. Goście mogą wybrać pokój standardowy (do dyspozycji są pokoje 1-, 2-, 3- lub 4-osobowe) lub przestronną kabinę De Luxe. Wszystkie posiadają własne łazienki. 

Pyszne posiłki

Nic tak nie wzmaga apetytu, jak intensywna praca i świeże powietrze. A tego jest pod dostatkiem w trakcie rejsu biznesowego. Załoga Unity Line doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego serwuje podróżnym śniadanie, obiad i kolację. O menu dbają doświadczeni szefowie kuchni. Na promach funkcjonują również coctail-bary i kafeterie.

Dodatkowe atrakcje

Promy mają dużo więcej do zaoferowania. W sklepach wolnocłowych można kupić perfumy, słodycze, kosmetyki i alkohole w niższych cenach niż na lądzie. W weekendy działa dyskoteka. DJ rozgrzewa parkiet najnowszymi hitami, a przecież nic tak jak taniec nie rozluźnia atmosfery. Ciekawym pomysłem jest spacer po Ystad. To miasto ma wiele do pokazania – wąskie uliczki, niskie domy szachulcowe, urocza marina i… kryminalne tło. To właśnie o Ystad pisał w swoich powieściach Henning Mankell.

Sale konferencyjne

Każdy prom posiada dwie sale konferencyjne. Mniej liczne grupy mogą skorzystać z zaplecza promu Skania – jego sale mogą pomieścić odpowiednio 48 i 60 osób. Dzięki systemowi przesuwnych ścian możliwe jest połączenie obu przestrzeni i stworzenie jednej dla 110 uczestników. Prom Polonia oferuje zaś rozwiązania dla większych grup. Sala Senator przeznaczona jest dla 100 osób. Możliwe jest też zorganizowanie zebrania w restauracji Royal, która pomieści z kolei aż 200 uczestników. Wszystkie wnętrza można zaaranżować stosownie do specyfiki spotkania oraz potrzeb prowadzącego. 

Integracja w Skandynawii 

Trudno nawiązać udaną relację ze współpracownikami, gdy łączą nas tylko obowiązki służbowe. Dopiero spotkania poza biurem pozwalają się rozluźnić i poczuć dobrze w swoim towarzystwie. Dużą popularnością cieszą się wycieczki. W końcu nie każdy lubi uczestniczyć w zajęciach sportowych, ale niemal każdy uwielbia podróżować.

Dlaczego integracja jest tak ważna dla firm? Według Instytutu Gallupa ponad 70% pracowników na świecie deklaruje, że nie jest zaangażowanych w swoją pracę. Okazuje się jednak, że to nie pieniądze są najlepszą motywacją. Coraz więcej pracowników ceni sobie w pracy dobrą atmosferę i wartościowe kontakty z innymi ludźmi. To podkręca ich wewnętrzną motywację. 

Wykorzystując tę wiedzę, Unity Line tak zaplanowało swoje programy, że jest w nich i czas na zwiedzanie, i na relaks w gronie znajomych. Ułatwia to samo podróżowanie promami. W przeciwieństwie do innych środków transportu prom zapewnia rozrywkę i wypoczynek. Pracodawcy mogą wybierać z wielu programów. Przedstawiamy niektóre z nich: 

Pakiety hotelowe

To wariant dla tych, którzy chcą mieć zapewniony transport i noclegi, a o atrakcje zadbają sami. W takim wypadku Unity Line zapewnia przejazd promem na trasie Świnoujście – Ystad – Świnoujście wraz z miejscem w kabinie. Przewoźnik pomaga również w rezerwacji wybranego hotelu w Szwecji bądź Danii. Polecane hotele wyróżniają się: wysokim standardem pokoi, doskonałą lokalizacją i przyjazną obsługą. Wśród propozycji są wszystkie hotele sieci First Hotels oraz Nordic Choice Hotels w Skandynawii. 

Odkryj Ystad w jeden dzień

Jeśli mamy do dyspozycji niewiele czasu, ale sam pomysł wycieczki przypadł nam do gustu, dobrą opcją jest jednodniowy wyjazd do Ystad. Podczas rejsu mamy czas na rozmowy i wypoczynek. Punktem kulminacyjnym wyjazdu jest spacer po uroczym szwedzkim miasteczku. To do nas należy wybór, czy obejrzymy je wieczorem czy z samego rana, odpowiednio decydując się na prom Polonia bądź Skania. 

Niezależnie od pory dnia, o której przybędziemy do Ystad, miasto potrafi zachwycić. Od 21:15 co kwadrans z wieży Kościoła Mariackiego rozbrzmiewa hejnał, grany na cztery strony świata. Gdy zapada zmrok, łatwiej jest też poczuć mroczny klimat z kryminałów z Kurtem Wallanderem w roli głównej. Z kolei rano warto zajrzeć do Fridolfs – ulubionej cukierni słynnego detektywa, a także zobaczyć ogrody przylegające do klasztoru franciszkanów.

Wycieczki do Szwecji i Danii

Specjalnością Unity Line są zdecydowanie wycieczki grupowe. Przewoźnik od wielu lat udowadnia, że Skandynawia jest na wyciągnięcie ręki i z łatwością da się odwiedzić Kopenhagę, Malmö czy Lund. Doświadczenie armatora przekłada się na jakość proponowanych wycieczek. Każda jest zorganizowana od A do Z, a my musimy jedynie zdecydować się na jeden z programów.

Kilka szlaków wytyczonych jest przez południową Szwecję. Na odkrycie czeka m.in. Helsingborg z klimatyczną starówką i znajdującymi się na obrzeżach miasta malowniczymi ogrodami Sofiero. Chętnie odwiedzane jest Lund, w którym znajduje się jeden z najstarszych uniwersytetów w Szwecji (założony w 1666 roku) i katedra, której początki sięgają roku 1145. Zwolennicy turystyki kulinarnej z kolei jeżdżą do Kivik, próbować szwedzkiej szarlotki. Każda z dróg pozwala na odkrycie różnorodności Skanii – od kamiennych monumentów wikingów koło Kåsebergi po nowoczesną architekturę Malmö.

Dania jest także eksplorowana przez turystów w kilku kierunkach. Jednym z najważniejszych jest Kopenhaga – miasto nowoczesne, a do tego z ciekawą historią. Zwiedzić warto m.in. XVII-wieczną dzielnicę portową Nyhavn oraz zamki Christiansborg i Amalienborg. Z Unity Line można odwiedzić też znajdujący się nad cieśniną Sund zamek Kronborg, po którym – według legendy – krąży duch Hamleta, a także dawną stolicę Danii – Roskilde. W tamtejszym muzeum można zobaczyć autentyczne łodzie wikingów. 

Niektóre wycieczki są wpisane w ofertę Unity Line na stałe, ale co roku pojawia się też kilka nowości. Warto śledzić stronę: https://www.unityline.pl/, na której znajduje się lista wszystkich aktualnych propozycji. 

Spotkania na promie

Unity Line odwiedza Skandynawię już od dwudziestu trzech lat. Z usług armatora korzysta co roku około trzystu tysięcy pasażerów. Jego niewątpliwym atutem jest reagowanie na potrzeby klienta. Stąd oferty „szyte na miarę”, w tym rejsy dopasowane do wymagań firm. Dzięki przewoźnikowi organizacja szkolenia czy wyjazdu służbowego przestaje być kłopotem, a zaczyna być przyjemnością.

Gotowe programy są o tyle dobre, że są opracowane przez Unity Line w oparciu o wiedzę z poprzednich lat. Co się sprawdziło, jakie godziny pracy są najbardziej efektywne, jak wpleść rozrywkę w plan firmowych spotkań… Jednocześnie są na tyle elastyczne, że można coś do nich dodać lub odjąć. Po szczegóły warto udać się bezpośrednio do przewoźnika. Z doradcą można skontaktować się pod numerami telefonów: +48 91 35 95 671, +48 91 35 95 877 i pisząc na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

rel (Unity Line Limited Sp. z o.o.)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5664 4.6586
EUR 4.6581 4.7523
CHF 4.7862 4.8828
GBP 5.5355 5.6473

Newsletter