Inne

Inspektor Marynarki Wojennej i dowódca 3. Flotylli Okrętów zapraszają na piknik marynarski z okazji 100-lecia utworzenia Morskiego Rodzaju Sił Zbrojnych. Na skwerze Kościuszki, będzie można zobaczyć pokazy sprzętu wojskowego i występy artystyczne.

W sobotę, 24 listopada, w godzinach 10:00-15:00, na skwerze Kościuszki w Gdyni, w ramach obchodów marynarskiego święta, odbędzie się piknik marynarski podczas którego zostaną udostępnione pokłady trzech jednostek pływających: fregaty rakietowej ORP Gen. T. Kościuszko, okrętu podwodnego ORP Sęp i niszczyciela min ORP Kormoran. Okręty zacumują w Basenie Prezydenta gdyńskiego portu. 

Oprócz jednostek pływających 3. Flotylli Okrętów i 8. Flotylli Obrony Wybrzeża będzie można zobaczyć sprzęt wojskowy stanowiący wyposażenie jednostek Marynarki Wojennej m.in.: Morskiej Jednostki Rakietowej, 9. Dywizjonu Przeciwlotniczego, 43. Batalionu Saperów, Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego, Komendy Portu Wojennego Gdynia, Brygady Lotnictwa MW, 6. Ośrodka Radioelektronicznego, 33. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej, a także Ośrodka Szkolenia Nurków i Płetwonurków WP. Pojawi się również autobus sztabowy - eksponat Muzeum MW. Nie zabraknie stanowiska promocyjnego MW, na którym przeprowadzona zostanie nauka wiązania węzłów marynarskich. Pokazy techniki wojskowej odbędą się na parkingu usytuowanym między Basenem Prezydenta a dawnym budynkiem Gemini.

W ramach spotkania z marynarzami zapraszamy na koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej, a także występy artystów z Klubów Wojskowych i współpracujących Ośrodków Kultury, które będzie można oglądać na pokładzie historycznego niszczyciela OM ORP Błyskawica. Nie zabraknie marynarskiego poczęstunku. Na uczestników pikniku czeka wojskowa grochówka i chleb wypiekany w polowej piekarni. Informujemy, że istnieje także możliwość odwiedzenia okrętów w dniu następnym tj. w niedzielę, 25 listopada. Jednostki będą otwarte dla publiczności w godzinach 10:00-15:00. W tych samych godzinach zapraszamy także do oglądania ekspozycji na OM ORP Błyskawica

Program występów artystycznych podczas uroczystości

rel (3. Flotylla Okrętów)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4915 4.5823
EUR 4.6362 4.7298
CHF 4.7704 4.8668
GBP 5.4911 5.6021

Newsletter