Inne

Marcin Dąbrowski - prezes zarządu Stoczni Remontowej Nauta wydał oświadczenie, które w całości publikujemy poniżej. 

"Z dniem 31 października 2018 roku zdecydowałem się zrezygnować z funkcji prezesa zarządu Stoczni Remontowej Nauta SA. Decyzja ta podyktowana jest z jednej strony względami osobistymi a z drugiej wypełnieniem zadań jakie były mi postawione w momencie podejmowania tej funkcji. 

Rada Nadzorcza powołując mnie na stanowisko wyznaczyła zadanie opracowania i wdrożenia planu naprawczego dla spółki, którego podstawowymi częściami składowymi było ustabilizowanie sytuacji płynnościowej, sprzedaż aktywów nieprodukcyjnych oraz restrukturyzacja przedsiębiorstwa mająca doprowadzić do odzyskania rentowności. 

Dzięki wysiłkowi wszystkich pracowników stoczni plan naprawczy, który został na początku tego roku zaakceptowany przez radę nadzorczą, udało się wdrożyć niemal w całości. Stocznia skupia się w obecnej chwili na prowadzeniu rentownych projektów w segmencie remontów i przebudów cywilnych oraz wojskowych. Współpracujemy z wieloma kooperantami, regularnie regulując swoje zobowiązania. W połowie roku sprzedane zostały tereny przy ulicy Waszyngtona w Gdyni, dzięki czemu znacząco zredukowane zostały zobowiązania spółki. Obniżone zostały koszty stałe spółki, dzięki czemu stocznia odzyskała rentowność. 

Wpływ na moją decyzję miały również względy rodzinne, o których nie będę się szerzej rozpisywał. Dzisiaj, rezygnując z funkcji prezesa zarządu, pozostawiam spółkę w dobrej kondycji. Potrzebuje ona na obecnym etapie managera z długoletnim doświadczeniem w branży stoczniowej, który będzie w stanie na bieżąco sprawować nadzór nad prowadzoną działalnością oraz wskazywać dalsze kierunki rozwoju spółki. 

Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim pracownikom Stoczni Remontowej Nauta za pomoc i życzliwość przy prowadzeniu spółki w tym trudnym okresie. Kolegom z zarządu pragnę podziękować za wsparcie przy wspólnym podejmowaniu decyzji. Pracownikom firm wykonawczych dziękuję natomiast za rzetelną pracę. Przedstawicielom rady nadzorczej oraz głównego akcjonariusza pragnę podziękować zaś za zaufanie jakim mnie obdarzyli. 

Życzę mojemu następcy samych sukcesów i pomyślności. 

Podpisano Marcin Dąbrowski – prezes zarządu".

rel (Stocznia Remontowa Nauta)

+5 OŚwiadczenie
Zawsze lepiej samemu odejść.
30 październik 2018 : 14:55 Mokrzycki | Zgłoś
+7 Akurat
Dobra Dobra Wylali Cie z Roboty . Przestan pisac bzdury o zadaniach i wysilku. Gdzie masz taka firme ze nawet jak ma straty to placa Tylko Panstwowa ;-) A teraz od koryta odcieli i nowa pigi przystawia
30 październik 2018 : 18:23 Tom | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4227 4.5121
EUR 4.6593 4.7535
CHF 4.6272 4.7206
GBP 5.427 5.5366

Newsletter