Inne

W poniedziałek, 22 października, szczecińscy stoczniowcy świętowali przywrócenie historycznej nazwy ich zakładu pracy. Przed tygodniem drogę do tego otworzyła decyzja sądu rejestrowego. Stocznia Szczecińska z dumą wkracza na rynki pod szyldem, który od dziesięcioleci stanowi jej wizytówkę - czytamy w oficjalnym komunikacie Stoczni Szczecińskiej.   

Spotkanie przed bramą stoczni było okazją do okazania troski o przebieg i następstwa zmian organizacyjnych, które czekają sektor okrętowy w Szczecinie - podaje Stocznia Szczecińska. Stoczniowcy przygotowali list do premiera wyrażający nadzieję, że pozwolą one wykorzystać one potencjał i dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa bez szkody dla jego pozycji rynkowej i realizowanych kontraktów. Jak napisali, patrzą z wiarą w przyszłość i wierzą, że przygotowywane decyzje odnośnie konsolidacji branży oraz losu ważnych kontraktów przyniosą pozytywne efekty. W trakcie spotkania pod listem podpisało się dziesiątki stoczniowców.

Jak to określono w oficjalnym komunikacie stoczni - "celebrujący współczesny sukces stoczniowcy" pamiętali tradycyjnie o swych poprzednikach - tych, którzy przed laty za polską wolność i demokracje oddali swoje życie i zdrowie. Uczestnicy spotkania złożyli kwiaty pod tablicami upamiętniającymi poległych stoczniowców.

rel (Stocznia Szczecińska)

+19 Brawo!
Świętować to już umiemy!!! A teraz pytanie - kiedy rozpoczęcie budowy promu? Stępka jest, kiedy dokumentacja i zatwierdzenie w PRS???? Czy stępka dużo różni się od dokumentacji???
23 październik 2018 : 07:04 Tolek | Zgłoś
+14 Zmiany
Czyżby jednak Mateuszek skasował "odrodzenie przemysłu stoczniowego w Szczecinie"?
23 październik 2018 : 07:48 Vulcan | Zgłoś
+13 Cyrk
To są wszyscy stoczniowcy Stoczni Szczecińskiej "z dumą wkraczającej na rynki"? Na razie, po prawie roku sama nazwa z dumą wkroczyła do KRS. Rozumiem potrzebę celebry, przydałoby się jednak więcej pokory, bo zanim wkroczą na rynki, poza rynkiem budowy kadłubów minie bardzo wiele czasu.
23 październik 2018 : 08:37 Stoczniowcy??? | Zgłoś
+12 Na Nic To
Leśne dziadki, deweloperzy ile jeszcze czasu będziecie celebrować, świętować,konwentować itp.!!!
Nie wstyd wam? Czy wy nie macie innego zajęcia ,Bierzcie się w końcu do roboty, zacznijcie cos budować, nie ośmieszajcie Szczecina, weżćie przykład z Trójmiasta.
23 październik 2018 : 10:32 mieszkaniec | Zgłoś
+11 Białe kaski
Białe kaski takie czyste, że chyba prosto z magazynu. Czemu spotkanie miało miejsce przed bramą a nie w środku. Nie było żadnego kadłuba w budowie żeby pokazać?
23 październik 2018 : 13:41 Miro | Zgłoś
+8 stocznia szczecinska
Historyczna nazwa to : Stettiner Maschinenbau-Actien Gasellschaft „Vulcan” i później zmieniała nazwy aż do upadłośći.
Tak więc nie należy wprowadzać w błąd czytelników przecież wystarczyło napisać, że po latach upadku ponownie odradza się stocznia
i przyjmuje nazwę Stocznia Szczecińska. Natomiast warto pamietać i mówić o minionych latach przemysłu stoczniowego w Szczecinie
chyba, że ktoś chce zmieniać historię, zmieniać fakty i opowiadać , że jakiś Lech czy ktoś tam inny wskazali drogi rozwoju tyle, że tu jest Polska a nie Korea Płn. Życzę by naprawdę zaczęło się coś dobrego dziać w nowej stoczni szczecińskiej.
23 październik 2018 : 11:58 johann | Zgłoś
+12 Vulcan i Oderwerke
Polska Stocznia Szczecińska to połączone tereny dwóch stoczni niemieckich: Stettiner Oderwerke AG (rejon pochylni Odra) i AG Vulcan Stettin (ośrodek kadłubowy Wulkan). Ta druga upadła już w 1928, reaktywowana tuż przed wojną, próbowała budować u-booty, ale z marnym skutkiem. Polska Stocznia Szczecińska powstała tuż po wojnie i upadła w 2002, później na jej terenach funkcjonowała wątpliwa prawnie, państwowa stocznia - wydmuszka Stocznia Szczeińska Nowa, zlikwidowana w 2009. Teraz po raz kolejny użyto tej nazwy, tym razem dla parku przemysłowego, działającego na terenach dawnej Stoczni Szczecińskiej.
23 październik 2018 : 12:52 SSN | Zgłoś
+10 Bareja
" ... pod którym podpisała się część stoczniowców. " Bogu dzięki, że ta inna część zachowała zdrowy rozsądek i nie dała się nabrać na plewy! Konsolidacja z Gryfią, którą Świnoujście wykopać chce za dołowanie spółki to nadzieja na lepsze? Co do promu - no comment!!
23 październik 2018 : 16:07 Piotr Jakubowski | Zgłoś
+8 Tłumy
Tłumy tych stoczniowców widać na zdjęciu.... i to jeszcze większość to białe kaski.
23 październik 2018 : 19:22 VULCAN | Zgłoś
+5 Łączenie
Postkomuna z Gryfii Was wykończy jak Świnoujście.
23 październik 2018 : 19:53 SLD | Zgłoś
+6 70 rocznica
W tym roku upływa 70 lat od powołana w Szczecinie Stoczni Szczecińskiej
23 październik 2018 : 19:57 SZEF PW | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter