Inne

X Zlot Jachtów z Duszą Próchno i Rdza rozpocznie się w czwartek 11 października w Helu. Dzień później, ok. godziny 16, jachty dotrą do Gdyni, gdzie zacumują w basenie żeglarskim przy falochronie wschodnim. Tego dnia i kolejnego wszystkie jednostki będą otwarte dla zwiedzających. Wydarzenie potrwa do poniedziałku 14 października.

Poza rejsem z Półwyspu do Gdyni, program zlotu przewiduje imprezę integracyjną dla zlotowiczów, paradę jachtów wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego w Gdyni, rejs do Sopotu i koncert szantowy. Nie zabraknie też urodzinowego tortu, którym podzielą się żeglarze uczestniczący w spotkaniu. Okazja do świętowania jest, bo spotkanie jachtów z duszą odbędzie się już po raz dziesiąty.

Tegoroczny zlot będzie jubileuszowy, ale i rekordowy, wezmą w nim udział aż 34 jachty. Wśród nich takie kultowe jednostki, jak Antica z kpt. Jerzym Wąsowiczem, Barlovento II z kpt. Maciejem Sodkiewiczem, czy Legia z Władysławem Tomczakiem. To właśnie podczas rejsu na tym ostatnim jachcie pułkownik Kukliński pierwszy raz nawiązał kontakt z wywiadem amerykańskim.

Zlot organizowany jest od 2009 roku. Skupia klasyczne jachty, zbudowane z drewna i metalu.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Sekstant – szkoła żeglarstwa, która współpracuje medialnie z portalem Żeglarski.info. Partnerami strategicznymi zlotu są Miasto Gdynia i Pomorski Związek Żeglarski. Wśród pozostałych partnerów jest Fundacja Helios.

Strona zlotu >>>

Tekst: Dariusz Olejniczak

Fot.: Tadeusz Lademann

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4956 4.5864
EUR 4.6217 4.7151
CHF 4.7769 4.8735
GBP 5.4572 5.5674

Newsletter