Inne

W dniu 24 września br. zostało podpisane wstępne porozumienie o współpracy między PRS a władzami miasta Ningbo, w związku z planowanym przeniesieniem chińskiej spółki PRS z Szanghaju do tego miasta. Na uroczystym podpisaniu listu intencyjnego PRS reprezentował prezes Andrzej Madejski, któremu towarzyszyli dyrektor i pracownicy spółki PRS z Szanghaju. Ze strony chińskiej list podpisał Zheng Jiejie, zastępca sekretarza komitetu partii i sekretarz komitetu partii miejskiej dystryktu Yinzhou miasta Ningo. 

Prezes Madejski podczas uroczystości wyraził zadowolenie z możliwości uruchomienia chińskiej siedziby PRS w Ningbo. Administracja tego miasta oferuje szereg ułatwień dla firm decydujących się na rozpoczęcie tam swojej działalności. - Port w tym mieście ma doskonałe warunki do obsługi statków i dobrze rozwija się w nim logistyka portowa, a także towarzyszące mu silne ośrodki stoczniowe - dodał prezes Madejski. Po podpisaniu umowy współpraca między obiema stronami będzie promowana w celu osiągnięcia lepszych rezultatów.

Port Ningbo Zhoushan jest chińskim portem w prowincji Zhejiang, który jest znany na świecie z rekordowej, łącznej sumy tonażu wszystkich obsługiwanych rocznie statków oraz zajmuje pierwsze miejsce w rankingu portów towarowych na całym świecie i jest 4 portem kontenerowym świata. Prowadzi także współpracę gospodarczą z ponad 560 portami, z ponad 90 krajów.

rel (PRS SA)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5664 4.6586
EUR 4.6581 4.7523
CHF 4.7862 4.8828
GBP 5.5355 5.6473

Newsletter