Inne

W sobotę, 29 września w Szczecinie odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego Akademii Morskiej, w której wziął udział Marek Gróbarczyk – minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Zgromadzonych w sobotnie południe przed Wałami Chrobrego powitał Wojciech Ślączka, rektor Akademii Morskiej w Szczecinie. Podziękował również ministrowi Markowi Gróbarczykowi za obecność i wsparcie uczelni.

Minister Marek Gróbarczyk mówił o roli edukacji morskiej w Polsce, podziękował uczelni za pracę na rzecz rozwoju tej branży. – Fakt funkcjonowania uczelni jest bezpośrednio związany z branżą morską, która jest niezwykle istotna dla naszego kraju. Decyzja o nauce w Akademii Morskiej to bardzo dobry wybór i choć przed Wami czas wytężonej pracy, wiem, że zawód, który da Wam ta uczelnia na pewno zabezpieczy Was w przyszłości na rynku pracy – mówił minister do studentów rozpoczynających rok akademicki.

Studentom, doktorom oraz pracownikom Akademii Morskiej w Szczecinie wręczono także wyróżnienia.

Na trzech wydziałach i 11 kierunkach studia stacjonarne pierwszego stopnia rozpoczęło 650 nowych studentów, a wśród nich 120 osób spoza granic Polski, m.in. z Ukrainy, Białorusi, Turcji, Indonezji czy Czech.

rel (MGMiŻŚ)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4956 4.5864
EUR 4.6217 4.7151
CHF 4.7769 4.8735
GBP 5.4572 5.5674

Newsletter