Inne

Spotkania ze znakomitymi postaciami m.in. kpt Krzysztofem Baranowskim, żeglarzem i instruktorem Szymonem Kuczyńskim, Mariuszem Koperem i Hanną Leniec, którzy opłynęli Antarktydę szlakiem wód przybrzeżnych, a także okazja do podziwiania jachtów, łodzi i sprzętu żeglarskiego – to zapowiedz czterodniowego święta w gdyńskiej marinie. 13. Targi Sportów Wodnych Wiatr i Woda rozpoczną się 9 i potrwają do 12 sierpnia 2018 r.

Uroczyste otwarcie targów odbędzie się w gdyńskiej marinie, w czwartek o godzinie 13.00.

Najdroższe i najbardziej luksusowe 

Głównym celem Targów Wiatr i Woda na wodzie jest promocja idei żeglarstwa morskiego i sportów wodnych, a przy tym umożliwienie amatorom wodnej rekreacji oceny walorów jachtów, łodzi motorowych i sprzętu sportowego w ich naturalnym środowisku – na wodzie.

W gdyńskiej marinie będzie można zobaczyć jachty i łodzie z polskich i zagranicznych stoczni. W halach namiotowych ustawionych na nabrzeżu będą produkty firm oferujących akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną i sportową. Będą również organizatorzy czarterów.

Spotkania ze znakomitymi żeglarzami i pokazy

O żeglarstwie i swoich przygodach opowiadać będzie kapitan Krzysztof Baranowski, autor koncepcji i animator budowy żaglowców Pogoria i Fryderyk Chopin, twórca Szkoły pod Żaglami oraz autor wielu niezwykłych opowieści o przygodach na morzu. Redakcja „Żagli" zaprosi na spotkanie z Mariuszem Koperem i Hanną Leniec, którzy w załogowym rejsie jachtem Katharsis II opłynęli Antarktydę szlakiem wód przybrzeżnych. Z gośćmi targów spotka się także Szymon Kuczyński, żeglarz samotnik, instruktor i popularyzator żeglarstwa, który niedawno wrócił z samotnego rejsu dookoła świata. Na stoisku stoczni Northman Szymon Kuczyński zaprezentuje swój jacht Atlantic Puffin (Maxus 22), którym dwukrotnie opłynął świat. Ponadto, w basenie mariny będą pokazy technik ratowniczych przygotowane przez WOPR.

Nominacje i nagrody

Podczas targów, już po raz dziewiąty, w sobotę, 11 sierpnia, przyznana zostanie nagroda w konkursie Gdynia Yacht Design. Konkurs powołano, by promować doskonałe wzornictwo w branży sportów wodnych. Jury dokona wyboru najładniejszego jachtu żaglowego oraz jachtu motorowego, prezentowanego na Targach. Jurorami będą: malarka, scenograf, kostiumolog, felietonistka i autorka książek Hanna Bakuła, projektant i konstruktor jachtów z pasji, z zawodu architekt Leszek Gonciarz,  doktor sztuki, projektant, główny designer PESA Bartosz Piotrowski , żeglarz, specjalista w dziedzinie jachtów żaglowych i motorowych, szef działu motorowodnego miesięcznika „Żagle" Stanisław Iwiński (sekretarz jury) oraz dyrektor Targów Wiatr i Woda Jacek Oryl. Na targach zostaną też ogłoszone nominacje w konkursie Jacht Roku w Polsce – Polish Yacht of the Year 2019 organizowanym przez redakcję „Żagli".

13. Targi Wiatr i Woda 

9-12 sierpnia 2018 r., czwartek-niedziela, godz. 11.00

marina

al. Jana Pawła II 13A

Gdynia

Zobacz: Targi Wiatr i Woda 

Pomorskie.eu / Dorota Kulka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter