Inne

Już za kilka tygodni Akademia Morska w Gdyni zmieni nazwę na Uniwersytet Morski. Będzie to jedyny taki Uniwersytet w Polsce. 

Rozporządzenie wejdzie w życie formalnie z dniem 1 września, zaś uroczystość związaną ze zmianą nazwy zaplanowano na 5 października w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Jak informuje Radio Gdańsk, weźmie w niej udział m.in. Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego. 

Zmiana nazwy "Akademia" na "Uniwersytet" jest zmianą prestiżową, podnoszącą rangę Uczelni w rankingach światowych i europejskich. Zwiększy to możliwości Uczelni, pozwoli na odróżnianie od uczelni wojskowych, które są akademiami wojskowymi. Jeśli chodzi m.in. o program nauczania czy kierunki, to nie ulegną one zmianie. Uczelnia pozostanie uczelnią techniczną kształcącą na poziomie licencjackim, magisterskim oraz na studiach trzeciego stopnia. 

Akademia Morska w Gdyni jako jedna z niewielu uczelni w kraju wiedzie prym w międzynarodowych rankingach dotyczących uczelni wyższych. Niezmiennie od wielu lat klasyfikowana jest na pierwszym miejscu w Europie oraz w pierwszej czwórce światowych uczelni morskich. Tak wysoka pozycja Akademii Morskiej w Gdyni nie byłaby możliwa bez ciągłego rozwoju kadry naukowej,  systematycznej rozbudowy zaplecza naukowo-badawczego m.in. poprzez zakup najnowszych urządzeń, symulatorów etc., a także udziału Uczelni w licznych projektach naukowo-badawczych.

AL, Radio Gdańsk, rel (Akademia Morska w Gdyni)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4915 4.5823
EUR 4.6362 4.7298
CHF 4.7704 4.8668
GBP 5.4911 5.6021

Newsletter