Inne

Około godziny 19 czasu polskiego załoga fregaty Dar Młodzieży w okolicach brzegów Afryki przejdzie przez równik. Żaglowiec od ponad dwóch miesięcy odbywa Rejs Niepodległości.

Chrzest równikowy to uroczystość dla członków załogi, która po raz pierwszy w życiu przekroczy równik – najdłuższy równoleżnik kuli ziemskiej. Tę wyjątkową tradycję, która stanowi połączenie wierzeń pogańskich i chrześcijańskich, zapoczątkowano w XVI wieku. Niedoświadczeni żeglarze przechodzą przez szereg prób i testów, by pokazać swoją siłę, odwagę i światłość umysłu. W ten sposób, mityczny Neptun (wybrany spośród załogi) wobec swoich wygórowanych wymagań, sprawdza umiejętności kandydatów na wilków morskich.

Organizatorami wyprawy są: Akademia Morska w Gdyni, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl.

Załoga żaglowca, obok stałej załogi i studentów Akademii Morskiej w Gdyni, to laureaci specjalnego konkursu, zorganizowanego w ramach rejsu, którzy w ciągu 11 miesięcy w roli młodych ambasadorów Polski, opływają świat na różnych odcinkach.

Więcej >>>

RadioMaryja.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4956 4.5864
EUR 4.6217 4.7151
CHF 4.7769 4.8735
GBP 5.4572 5.5674

Newsletter