Inne

W zakończonych w sobotę w Warnemünde mistrzostwach Europy katamaranów A-class Maciej Żarnowski z UKS Navigo Sopot wywalczył brązowy medal w klasyfikacji generalnej i tytuł wicemistrza Europy. W pierwszej piętnastce było czterech Polaków.

Mistrzostwa Europy A-class rozgrywane były w ramach Warnemünder Woche w Niemczech od 8 do 14 lipca. Startowało 95 zawodników. Podczas całych regat udało się rozegrać jedynie 5 wyścigów przy dość dużej fali i wietrze 8-20 węzłów. Wszystkie wyścigi liczyły się do klasyfikacji generalnej, bez odrzutki. Maciej Żarnowski już od pierwszych wyścigów żeglował w ścisłej czołówce i po pierwszym dniu regat zajmował drugie miejsce za wielokrotnym Mistrzem Świata i zdobywcą Pucharu Ameryki – Glennem Ashby z Australii. W pierwszej dziesiątce żeglowali również Jacek Noetzel, Robert Graczyk i Michał Korneszczuk. W kolejnym dniu regat, który okazał się już finałowym, Polacy żeglowali w czołówce i utrzymali swoje dobre pozycje.

3 miejsce ogólnie zajął Maciej Żarnowski z UKS Navigo Sopot zdobywając również tytuł Wicemistrza Europy. 5 miejsce ogólnie zajął Jacek Noetzel z UKS Navigo Sopot, zdobywając także 1 miejsce w klasyfikacji Masters. Bardzo duży sukces osiągnął Marek Żebrowski z UKS Navigo Sopot zdobywając tytuł Mistrza Europy A-class CLASSIC. 10 miejsce ogólnie zajął Robert Graczyk z MKŻ Mikołajki, a 12 - Michał Korneszczuk z Yacht Club Gdańsk. Tytuł Mistrza Europy wywalczył Manuel Calavia (Hiszpania), a regaty wygrał bezkonkurencyjnie Glenn Ashby (Australia), pokazując swoją niewiarygodną klasę.