Inne

Biesiada rybacka, pokazy ratownicze, zabawy, koncert Orkiestry Wojskowej, czy możliwość wejścia na okręty Marynarki Wojennej to niektóre tylko atrakcje zakończonych Dni Morza w Dziwnowie.

W weekend, 7-8 lipca, jak co roku odbyły się obchody Dni Morza w Dziwnowie. Gościły na nich tłumy mieszkańców i turystów odpoczywających na Pomorzu Zachodnim. Uroczystości związane z dziwnowskimi Dniami Morza rozpoczęto od mszy świętej w kościele pw. św. Józefa. Następnie mieszkańcy miasta oraz goście przemaszerowali ulicami miasta za świnoujską Orkiestrą Wojskową na Wybrzeże Kościuszkowskie. Miało tu miejsce odsłonięcie tablicy upamiętniającej 100-lecie Marynarki Wojennej i 75. rocznicę powstania 8. Kołobrzeskiego Batalionu Saperów. Uroczystość ta odbyła się w asyście kompanii honorowej i sztandaru 8. Batalionu Saperów Marynarki Wojennej.

Podczas tegorocznego festynu organizatorzy zapewnili społeczeństwu szereg atrakcji. Były m.in. koncert Orkiestry Wojskowej, parada kutrów rybackich, pokazy ratownictwa wodnego, prezentacja zwyczajów chrztu morskiego, liczne koncerty oraz pokaz sztucznych ogni. Odbył się także targ rybny i biesiada rybacka. Dopełnieniem całości zabawy była możliwość wejścia na okręty Marynarki Wojennej. Swój pokład otworzyły dla gości trałowiec ORP Jamno oraz kuter transportowy nr. burt. 851 z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

rel (8. Flotylla Obrony Wybrzeża)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter