Inne

Polska Fundacja Narodowa i Fundacja Navigare porozumiały się ws. sporu dot. regat oceanicznych z Mateuszem Kusznierewiczem - poinformowało w czwartek PAP biuro prasowe PFN. PFN w oświadczeniu zaznacza, że z tytułu realizacji projektu Kusznierewiczowi nie przysługuje żadne wynagrodzenie.

W oświadczeniu PFN ws. ugody z Fundacją Navigare, czytamy, że "strony wyrażają ubolewanie, iż do zakończenia współpracy doszło w efekcie zdarzeń i faktów niezwiązanych bezpośrednio z realizacją projektu". "Jednocześnie strony zgadzają się, że dla dobra projektu sportowego, polegającego na udziale w regatach oceanicznych, jak też wizerunku Polski i dalszych działań oraz projektów realizowanych przez Polską Fundację Narodową – zakończenie współpracy jest rozwiązaniem najlepszym" - informuje PFN.

PFN reprezentowana przez prezesa Cezarego Jurkiewicza i Fundacja Navigare reprezentowana wyłącznie przez prezesa Piotra Obidzińskiego oświadczają, że "zawarte porozumienie rozwiązuje i zamyka wszelkie kwestie dotyczące realizacji projektu przez Fundację Navigare, w tym wszystkie rozliczenia finansowe".

"Strony informują, że podmioty powiązane z panem Mateuszem Kusznierewiczem dokonały korekt wadliwych faktur, które zostały zaakceptowane przez Fundację Navigare. Strony wyraziły zgodę na opublikowanie dokumentów związanych z korektami faktur oraz zajęciem egzekucyjnym Komornika. W związku z powyższym budżet projektu został należycie skorygowany i zabezpieczony. Panu Mateuszowi Kusznierewiczowi nie przysługiwało i nie przysługuje żadne wynagrodzenie z tytułu realizacji projektu" - czytamy w oświadczeniu.

Pod koniec marca Polska Fundacja Narodowa, która była partnerem strategicznym projektu żeglarskiego "Polska100", poinformowała na swojej stronie internetowej, że w czerwcu oceaniczny jacht regatowy dowodzony przez Mateusza Kusznierewicza wyruszy w rejs dookoła świata. Według PFN, w ciągu dwóch lat załoga miała odwiedzić 100 portów na pięciu kontynentach, pokonując ponad 40 tys. mil morskich.

W maju zarząd Polskiej Fundacji Narodowej poinformował o zerwaniu współpracy z Mateuszem Kusznierewiczem i operatorem przedsięwzięcia Fundacją Navigare przy projekcie żeglarskim "Polska100". Jak poinformował zarząd PFN, "po otrzymaniu rozliczenia pierwszej transzy funduszy, które zostały przekazane Fundacji Navigare okazało się, że pozycje zawarte w tych dokumentach finansowych, wydatkowania tej dotacji budzą bardzo poważne wątpliwości". Według PFN, okazało się także, że Fundacja Navigare nie zapłaciła części wynagrodzeń załodze, która pracowała przy budowie jachtu, a "opłaciła faktury wynagrodzeń przedsiębiorstw należących lub powiązanych z Mateuszem Kusznierewiczem".

autor: Grzegorz Bruszewski

0 No no no....
Z artykułu wynika, że Mateusz Kusznierewicz to niezły chachmęt. On mówił, że to było inaczej...
29 czerwiec 2018 : 06:05 Jerry B. | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2888 4.3754
EUR 4.6599 4.7541
CHF 4.6485 4.7425
GBP 5.3111 5.4183

Newsletter