Inne

Tegoroczna, dziesiąta, edycja akcji Pomorskiego Związku Żeglarskiego „” upłynęła pod dyktando zmiennej aury. Mimo chłodniejszych dni i deszczowych chmur w bezpłatne rejsy po Zatoce Gdańskiej na pokładzie jachtu Baltic Star popłynęło niemal 200 osób.

Baltic Star wypływał w rejsy z Gdyni na Zatokę Gdańską kilka razy dziennie w dniach 22-24 czerwca w ramach Święta Morza.

Zainteresowanie akcją było w tym roku ogromne. Bezpłatne wejściówki na rejs zostały rozdane w ciągu kilku godzin od ogłoszenia naboru. Wśród uczestników wydarzenia przewagę stanowili mieszkańcy Trójmiasta i najbliższych okolic. Niektórzy wzięli udział w akcji po raz kolejny.

– Płynęłam dwa lata temu na Copernicusie – mówi Natalia, która tym razem w rejs po Zatoce wybrała się z tatą i siostrą. – Wszystko bardzo mi się podobało, a najbardziej opowieści kapitana o różnych wydarzeniach historycznych.

– Było fantastycznie, jesteśmy bardzo zadowoleni – mówiła po rejsie pani Agnieszka Karsznia, a towarzysząca jej rodzina deklarowała, że wyprawa była świetnym urozmaiceniem weekendu.

Podobnego zdania byli inni pytani przez nas rejsowicze bez względu na wiek i poziom morskiego doświadczenia. Byli i tacy, dla których wyprawa na Baltic Star była pierwszą okazją do wypłynięcia z portu i przyjrzenia się morzu „z bliska”.

Uczestnicy jednego z sobotnich rejsów mieli okazję wziąć udział w historycznym postawieniu nowego grota na Baltic Star.

– Pogoda była na to idealna – mówił kapitan jednostki Robert Smagoń. – Dlatego postawiliśmy żagiel, który zaprezentował się w całej okazałości i na pewno dobrze będzie służył podczas kolejnych rejsów. Tegoroczna odsłona akcji po raz kolejny była dowodem na to, że morską przygodę może przeżyć każdy, bez względu na wiek. Przez trzy dni gościliśmy na pokładzie dorosłych i młodzież szkolną, przedszkolaki i dwuletnie maluchy z rodzicami i dziadkami.

W dotychczasowych dziewięciu edycjach akcji Pomorze na Morze wzięło udział niemal 5000 osób, głównie mieszkańców Wybrzeża, ale nie tylko. Pomorze na Morze to inicjatywa odbywająca się w ramach gdyńskiego Święta Morza, organizowana przez Pomorski Związek Żeglarski. Każdy z jej uczestników otrzymał pamiątkowy certyfikat z pieczęcią jachtu, potwierdzający udział w rejsie.

Tekst: Dariusz Olejniczak

Foto: Dariusz Olejniczak, Aleksandra Błażejewska 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter