Inne

Regaty o Puchar Mariny Gdańsk wystartują w dniach 16-17 czerwca 2018 roku już po raz dwunasty. Ich organizatorem jest Gdański Ośrodek Sportu. Impreza została włączona do klasyfikacji Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski. Każdego roku zawody mają mocną obsadę, z najlepszymi żeglarzami z Trójmiasta oraz Województwa Pomorskiego w stawce. Chętnie startują tutaj także reprezentanci Szwecji, Niemiec czy Rosji.

Żeglarze zagoszczą w Marinie Gdańsk, która będzie ich bazą na czas uczestnictwa w imprezie, już 15 czerwca. W ramach rywalizacji na Zatoce Gdańskiej zaplanowane są trzy wyścigi – dwa w sobotę oraz jeden w niedzielę. Zmagania regatowe będzie można śledzić bezpośrednio z molo w Brzeźnie oraz z plaży od godziny 11.00.

Żeglarze będą ścigać się w trzech klasach: ORC, KWR, OPEN. Punkty za każdy z trzech wyścigów będą przypisane do zadeklarowanej przez startujących klasyfikacji: 

• Morski Żeglarski Puchar Polski
• Puchar Bałtyku Południowego 
• Puchar Zatoki Gdańskiej

Podczas pierwszego dnia regat, w ramach Pucharu Mariny, zostanie dodatkowo rozegrany wyścig o Puchar Dwóch Komandorów. Wystartują w nim żeglarze zrzeszeni w jachtklubach z Polski oraz Obwodu Kaliningradzkiego. Po zakończeniu pierwszych wyścigów, dla wszystkich uczestników, ale też widzów i osób zainteresowanych żeglarstwem, przygotowane zostały specjalne atrakcje. O godzinie 18:00 w ramach spotkania żeglarskiego odbędzie zakończenie i podsumowanie regat o Puchar Dwóch Komandorów oraz symboliczne rozpoczęcie sezonu żeglarskiego w Gdańsku. Zaraz po tym rozpocznie się koncert zespołów szantowych. Wystąpią: Żeglarze Portowi, Atlantyda oraz Klang. 

Ceremonia zakończenia Regat o Puchar Mariny nastąpi po ostatnim niedzielnym wyścigu, o godzinie 16:00 na nabrzeży przystani przy ul. Szafarnia.

rel (Gdański Ośrodek Sportu)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4227 4.5121
EUR 4.6593 4.7535
CHF 4.6272 4.7206
GBP 5.427 5.5366

Newsletter