Inne

Mówcie o tym we wszystkich portach całego świata, że Polska to jest wielka sprawa i wielka rzecz - zwracał się premier Mateusz Morawiecki do uczestników Rejsu Niepodległości podczas uroczystości w Gdyni poprzedzających wypłynięcie Daru Młodzieży w morze.

"Najsłynniejszy żeglarz wśród pisarzy, największy pisarz wśród żeglarzy, nasz wielki rodak Joseph Conrad, Józef Korzeniowski, mówił, że podczas rejsu nawet delikatne dłonie, delikatne dusze, zamieniają się w krzepkie, silne ręce" - powiedział Morawiecki. "Ja wam też tego życzę, żebyście nabrali tej krzepkości, siły ducha, wiary w silną, coraz piękniejszą Polskę" - zwrócił się do uczestników rejsu premier.

"Życzę wam tego, żebyście na tej trasie zadzierzgnęli wiele przyjaźni. Przede wszystkim życzę też, aby Pan was osłaniał, żeby tak, jak w tej pieśni, którą śpiewaliśmy na zakończenie mszy świętej, żeby Polska była osłaniana również blaskiem potęgi i chwały, żebyście sławili jej imię" - dodał szef rządu.

"Polska to jest wielka sprawa, Polska to jest wielka rzecz, Polska jest najpiękniejsza. Mówcie o tym we wszystkich portach całego świata, a waszym życiem w przyszłości świadczcie o tym, bo nie ma ważniejszej sprawy niż Polska" - podkreślił premier.

autorka: Martyna Olasz

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter