Inne

Sylvia Boer, szefowa działu ds. komunikacji w holenderskiej grupie stoczniowej Damen, została mianowana przewodniczącą holenderskiego oddziału organizacji WISTA (Women's International Shipping and Trading Association). 

Holenderski oddział WISTA został założony w 2000 roku i obecnie zrzesza 140 członków z całego przemysłu morskiego. Sylvia, która jest członkiem WISTA od 2008 roku, a dołączyła do zarządu organizacji w 2013 roku, powiedziała: Mam zaszczyt objąć to stanowisko jako prezes WISTA. Swoją działalnością postaram się pomóc kobietom w rozwijaniu umiejętności i nawiązywaniu kontaktów, zachęcając przy tym do wzajemnego inspirowania w karierze zawodowej. 

WISTA istnieje od 1974 roku i ma 3000 członków w 40 krajach z różnych organizacji związanych z morzem, w tym panie reprezentujące różne zawody związane z gospodarką morską - brokerki okrętowe, ubezpieczeniowe, spedytorki, managerki logistyki, trenerki, negocjatorki, są także kapitanowie, eksperci prawni oraz przedstawiciele instytucji szkoleniowych i badawczych. Stowarzyszenie na całym świecie wspiera kobiety w branży morskiej poprzez takie działania, jak regularne spotkania, warsztaty, prezentacje i wizyty w firmach. W ubiegłym miesiącu jedna z takich wizyt miała miejsce w stoczni Albwardy Damen w Szardży (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Była na nim obecna Księżna Sara Al Saud, dyrektor ds. rozwoju gospodarki morskiej i Międzynarodowego Forum Transportu Morskiego w Arabskiej Akademii Nauk, Technologii i Transportu Morskiego.

Stowarzyszenie WISTA ma także swój oddział w Polsce. Jej prezesem jest Wanda Dobrowolska-Parfieńczyk.

Czytaj także: Czas kobiet w gospodarce morskiej

Czytaj także: Przedstawiciele WISTA Poland i WISTA Germany w Porcie Gdańsk

AL, rel (Damen)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3004 4.3872
EUR 4.6425 4.7363
CHF 4.6642 4.7584
GBP 5.2651 5.3715

Newsletter