Inne

Na tegorocznej liście TOP Produkt Pomorskie 2018 znalazł się niszczyciel min ORP Kormoran. Jest wśród produktów i usług wytwarzanych na Pomorzu, na które można głosować w plebiscycie prasowym "Dziennika Bałtyckiego".

Od kilkunastu lat „Dziennik Bałtycki”, największa gazeta na Pomorzu, prowadzi plebiscyt na pomorski TOP Produkt. Celem jest promocja produktów i usług, które powstały na Pomorzu, a także firm i potencjału gospodarczego regionu. W konkursie mogą startować firmy, które mają swoją siedzibę lub wytwarzają produkt lub usługę na terenie województwa pomorskiego. W kolejnych edycjach nagradzane są firmy, których produkty lub usługi zdobywają najwięcej głosów oddanych w plebiscycie.

Na liście nominowanych do TOP Produkt Pomorskie 2018 nie mogło oczywiście zabraknąć niszczyciela min ORP Kormoran. To najnowocześniejszy obecnie w Europie okręt w swojej klasie, zaprojektowany i zbudowany w Gdańsku z wykorzystanien technologii produkcji kadłuba ze stali amagnetycznej. To także najnowszy okręt, przekazany po ponad 20 latach polskiej Marynarce Wojennej.

Przeznaczony do poszukiwania, identyfikacji i zwalczania min morskich oraz innych obiektów i materiałów wybuchowych pozostałych zarówno w toni wodnej jak i na dnie akwenów morskich. Dotyczy to zarówno operacji w polskiej strefie ekonomicznej jak i misji w grupach taktycznych na Morzu Bałtyckim i Północnym (zespoły okrętów NATO, EU bądź wielonarodowych sił koalicyjnych).

Okręt ma bardzo niską sygnaturę pól fizycznych i wysokie parametry manewrowe. Potrafi się szybko obrócić o 360 stopni w miejscu. Jest pierwszym z serii trzech niszczycieli min, które mają trafić do 13. Dywizjonu Trałowców wchodzącego w skład 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

Zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie i oddania głosu!

Szczegóły znajdują się tu: Niszczyciel min OPR Kormoran

Red.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter